Mail od môjho priateľa: "Primátor mesta Levoča Miroslav Vilkovský a otec jeho vtedajšej asistentky Miroslav Kellner na mňa podali žaloby a žiadajú odškodné vo výške niekoľko tisíc Eur. Za poškodenie dobrého mena, ujmu na cti, ...

Dôvod? 27.11.2009, v deň volieb do VÚC, v ktorých pán Vilkovský kandidoval za poslanca, v čase ich skončenia okolo 22.00, som prechádzal okolo budovy ZŠ, v ktorej boli volebné miestnosti. Keď som zbadal podozrivo veľkú skupinu Rómov (asi 30), zo zvedavosti som medzi nimi zastal a počul ich sťažovať sa, že čakajú na "ďalších 5 Eur..". Po chvíli sa pohli (pridal som sa k nim aj s mojím známym, ktorého som tam stretol), až došli za budovu školy, kde ich spolu bolo cca.70-80. Stáli v prítmí v poloblúku a medzi nimi v obkľúčení pri stene pán Kellner. Po našej otázke "... takto sa vyhrávajú voľby?" s nami bez slova odišiel pred budovu ZŠ k policajnému autu a policajti nás odviedli na výsluch. Tam sme vypovedali o spomínanej podozrivej udalosti. Spomínané fakty sme prezentovali aj v TV Markíza a TV Levoča. Asi rok po tom, na konci minulého roka, nás obidvaja páni zažalovali a sme predvolávaní na dve samostatné súdne konania. Obidva boli už štyrikrát odročené - o odročenie stále žiadajú žalobcovia Miroslav Vilkovský a Miroslav Kellner. Pán Vilkovský kandiduje v opakovaných voľbách dňa 25.6. za primátora Levoče. Riadne kolo volieb bolo zrušené pre podozrenie z manipulácie s voličskými hlasmi zo strany Miroslava Vilkovského.

Primátora som nikdy neobvinil zo žiadneho priestupku či trestného činu, políciu a médiá som informoval výlučne o faktoch, ktoré som videl a počul. Súdne konanie je po štvrtýkrát odročené na 19.7., resp. 20.7.2011, na súde v Spišskej Novej Vsi.

Spomenutú udalosť som sa rozhodol zverejniť pre obyvateľov Levoče, o ktorých hlasy sa pán primátor uchádza v opakovaných voľbách 25.6.2011. Vďaka za pomoc šírením tohto odkazu všetkým, ktorým môže byť táto informácia užitočná. Bohuslav Dubec"

Nech to už dopadne akokoľvek, nesmieme zabúdať na to, že zlí sú niekedy len preto takí silní, lebo dobrí sú takí slabí...