Neubližujte rodine údajného kanibala!

Autor: Jozef Červeň | 12.5.2011 o 16:27 | Karma článku: 19,71 | Prečítané:  17301x

Nepoznal som ho osobne, aj keď poznám osobne veľa ľudí z obce Sokoľ, kde mávam pravidelne sväté omše pre veriacich, ktorí sú nám zverení. Uvedomujem si, že okrem nich sú nám, kňazom, ktorí tu pôsobíme, zverení aj ostatní obyvatelia, ktorí žijú na území našej farnosti. Viacerých z nich nepoznám osobne, najmä tých, ktorí si túto peknú lokalitu vybrali len nedávno, aby si tu postavili dom a prežívali so svojimi rodinami každodenné radosti aj starosti. Nepoznám najmä tých, ktorých som nemal možnosť stretávať na pravidelných bohoslužbách, či na akciách obce. Chcel by som v prvom rade vyjadriť úprimnú sústrasť pozostalým, najmä jeho najbližšej rodine. Nemajú to ľahké, najmä z toho dôvodu, lebo sa zo strany mnohých ľudí, a najmä zo strany viacerých bulvárnych médií, stretli doteraz len s posudzovaním a odsudzovaním.

Je to tragédia. V prvom rade osobná tragédia človeka, ktorý ak sa na niečo také podujal, určite nebol psychicky úplne v poriadku. Nedozvieme sa už nič ani o jeho psychickom stave ani o jeho motívoch. Zatiaľ nie je potvrdené, že by bol niekedy jedol ľudské mäso, a už ho niektorí, nerešpektujúc prezumpciu neviny, nazývajú kanibalom. Nedozvieme sa to, či na stretnutie išiel preto, aby toho človeka zabil a zjedol, alebo preto, aby odhovoril toho človeka zo Švajčiarska, aby sa nenechal zabiť a zjesť. Musíme sa zmieriť s tým, že niektoré veci nám zostanú navždy zahalené a viaceré políciou získané dôkazy bez osobného vysvetlenia človekom, ktorému budú prisudzované rôzne úmysly, budú mať vždy len špekulatívny charakter. Mnohí ľudia túžiaci po senzáciách, majú vysvetlenia týchto udalostí už dnes. Staré porekadlo hovorí, že múdri ľudia pravdu hľadajú, a hlupáci ju vždy jednoducho majú. Niektoré "pravdy" v našej spoločnosti sú ľuďmi prijímané preto, lebo sú jednoducho naservírované bulvárnymi médiami, ktoré najlepšie zarábajú na ľudskej biede a nešťastiu. Iné sa stanú "pravdou" na základe ľudských rečí, ktorých cieľom nie je zamyslieť sa nad problémami človeka, ale poukázať na to, že keď on bol ten zlý, my sme tí lepší. Teraz je nadovšetko dôležité zamerať sa na jeho blízkych, najmä deti, a uchrániť ich hlavne pred tými médiami, ktorým nezáleží v prvom rade na človeku, ale na ziskoch aj z ľudských tragédií. Im, deťom, môže byť ublížené najviac, ak sa namiesto potrebného súcitu a pochopenia stretnú len s posudzovaním a odsudzovaním. V prvom rade by som sa chcel obrátiť na obyvateľov obce Sokoľ, aby našli dostatok súcitu a pochopenia pre rodinu, ktorá prišla o blízkeho človeka. Mali by sme si uvedomiť, že nikdy nevidíme do srdca druhého človeka. Mali by sme si uvedomiť, že nemôžeme nikoho posudzovať podľa ktoréhokoľvek člena jeho rodiny. Veď skoro v každej rodine sa nájde niekto, koho nazývajú "čiernou ovcou" rodiny, a podľa ktorého zlomyseľní ľudia chcú posudzovať aj ostatných členov rodiny. Mali by sme si uvedomiť aj to, že "čiernu ovcu" rodiny ľudia zvonka obvykle považujú za oveľa "čiernejšiu" než v skutočnosti je. Nech mu Boh odpustí všetky hriechy, najmä tie, ktorých sa dopustil z ľudskej krehkosti a nám nech dá silu neposudzovať, ale súcitiť s pozostalými...
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.


Už ste čítali?