Štipendiá pokračujú!

Autor: Jozef Červeň | 2.2.2015 o 10:02 | (upravené 2.2.2015 o 10:09) Karma článku: 6,25 | Prečítané:  1774x

Chcem sa ospravedlniť všetkým prispievateľom na štipendiá, že som už dlho o tejto téme nepísal. Bolo to z toho dôvodu, že som nastúpil ako farár do novej farnosti Rakúsy pri Kežmarku a stavebné a pastoračné práce mi vzali toľko času a energie, že som stíhal len posielať štipendiá deťom, no nestíhal som už o tom písať. Chcel som sa farnosti venovať zo všetkých síl a to aj ako správca hmotných aj duchovných vecí, ktoré som tu našiel. Ako prvé som sa musel venovať odvodneniu fary a urobenie strechy na fare, ak som tu mal nejaký ten rôčik v zdraví prežiť.

A tak som prvé prázdniny prežil celé v montérkach. V tom čase som tu bol ešte sám a rozbehli sme aj pravidelnú pastoráciu v osade, v ktorej žije okolo 2000 Rómov. Pastoračnej práce pribudlo toľko, že som pána biskupa požiadal o kaplána, no bolo potrebné pripraviť pre neho bývanie, a tak ďalšie prázdniny som znova prežil v montérkach, kým, sme to spolu so šikovnými farníkmi dali do poriadku. Keď sa už zdalo, že tretie prázdniny sa bude dať venovať aj iným ako stavebným a pastoračným prácam, pustili sme sa do rekonštrukcie nášho kostolíka. Odvodnenie kostola, renovácia gotického oltára, zateplenie stropu, montáž drevenej podlahy pod lavice, oprava organu, nové schody a terénne úpravy okolo kostola, nové vchodové dvere... a bolo po prázdninách.

Počas školského roka som sa k tomu tiež veľmi nedostal, pretože tri dni v týždni vyučujem náboženstvo, okrem toho mávame pravidelné stretnutia s deťmi a mládežou, bolo veľa stretnutí ako príprava na manželstvo a začali sme aj s prípravou výstavby pastoračného centra. Niežeby nebol čas na napísanie článku, nemal som však dostatok času na sledovanie diskusií. nerobil som si prehľad o príspevkoch, no všimol som si, že niektorí sa rozhodli svoje peniažky posielať niekde inde, kde mali spätnú väzbu a ostali len tí prispievatelia, ktorí ma poznajú viac osobne a mali odo mňa konkrétne správy, že štipendiá pokračujú, v decembri som poslal deťom štipendium dokonca dvakrát v mesiaci. Išiel som ešte podľa starého zoznamu, ďalšie štipendium v najbližších dňoch už pôjde podľa aktualizovaného zoznamu, lebo som dosť dlho musel čakať, kým mi poslali vysvedčenia z minulého roka.

V najbližšej dobe mám v pláne zaradiť tri deti z jednej rodiny, ktorú poznám osobne. Majú ešte jednu staršiu sestru, ktorá študuje na vysokej škole a jednu malú dcérku, o ktorú sa väčšinou starajú starší súrodenci a otec, nakoľko mama je väčšinu času na chcemoterapiách.  Podrobnejšie informácie dám v nasledujúcom článku, ktorý plánujem napísať hneď ako dám do poriadku prepočítanie toho, nakoľko ešte sme v udržateľnej strate. Koľko bude financií, toľkým budeme pomáhať.

Chcel by som touto cestou poďakovať všetkým, ktorí spolu so mnou pomáhajú prežiť radostnejšie detstvo chudobným, budúcnosť viacerých chudobných detí sa môže výrazne zmeniť vďaka pomerne malým mesačným štipendiám. Ak viete o niekom, koho by sme mohli zaradiť do tohto programu, dajte nám prosím vedieť. Pomôžeme toľkým, koľkým budeme vládať. Budem tu uverejňovať príbehy všetkých štipendistov, aby ste vedeli komu Vaše peniažky konkrétne pomáhajú. Ak by sa chcel niekto zapojiť do tohto projektu, môže poslať svoj príspevok na číslo účtu: 261 895 2811/1100 Tatrabanka. Ak by niekto chcel navrhnúť nejakých nových štipendistov, nech mi pošle konkrétny návrh na moju adresu: cerven7777@gmail.com

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Covid ju zmenil na červenú. Galantská nemocnica nikdy nezažila toľko úmrtí

Pocit dusenia mám stále v sebe, vraví pacient pripojený na kyslík.

Žiadne výpisky ani kópie. Jankovskej obmedzili prístup do vlastného spisu

S vyšetrovateľmi začala spolupracovať koncom októbra.


Už ste čítali?