Podporujeme biskupa Milana Lacha!

Autor: Jozef Červeň | 1.2.2016 o 20:21 | Karma článku: 12,46 | Prečítané:  2936x

Pán premiér Fico zaútočil na biskupa Milana Lacha len preto, lebo si splnil svoju povinnosť. Zastal sa tých, ktorí sa usilujú zlepšiť situáciu v zdravotníctve, ktorú súčasná Ficovláda už roky zanedbáva. Ozval sa ako poverený...  

pastoráciou v zdravotníctve. Medzi biskupmi má za rezort zdravotníctva rovnakú zodpovednosť akú má vo vláde minister zdravotníctva. Cirkev nemá vstupovať do priameho politického zápasu. Je však dôležitou súčasťou našej spoločnosti, má slúžiť formácii svedomia v politike a má preto nielen právo, ale aj povinnosť zaujať jasné stanovisko k pálčivým otázkam života spoločnosti. (Porovnaj encykliku Benedikta XVI. Deus charitas est, 28)

Pán premiér je možno zvyknutý na to, že v jeho vláde robia ministri len to, čo im dovolí, prípadne prikáže. V Katolíckej cirkvi to tak nie je. Každý biskup je vo svojej oblasti samostatný a koná spoluzodpovedne s ostatnými. Biskup Milan Lach pozdvihol v mene Rady Konferencie biskupov Slovenska pre pastoráciu v zdravotníctve svoj hlas a vyslovil kritiku na aktuálny stav slovenského zdravotníctva. Súčasne sa zastal zdravotníckych pracovníkov, osobitne iniciatívy sestier pracujúcich v nemocniciach. Urobil tak po dôkladnom oboznámení sa so skutočnou situáciou, po diskusii s mnohými lekármi a zdravotnými sestrami.

Práve preto, že pán súdruh premiér nepochopil jeho vyhlásenie a napadol ho, že koná na základe nejakej politickej objednávky, vznikla podpisová akcia na podporu stanoviska, ktoré za celú Katolícku cirkev na Slovensku vyjadril odvážne biskup Milan Lach. Ak chcete podporiť túto petíciu, ktorú podporilo za 3 dni už 500 ľudí, jej link, nájdete pod článkom.

http://citizengo.org/sk/32681-rieste-situaciu-v-zdravotnictve-stojime-za-biskupom-lachom?tc=fb&tcid=19472613

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?