Kotlebovcov dostala do parlamentu Ficovláda

Autor: Jozef Červeň | 8.3.2016 o 6:46 | (upravené 8.3.2016 o 8:04) Karma článku: 14,45 | Prečítané:  5299x

Teraz žijem v obci, kde Fico dostal 61% hlasov a Kotleba skoro 13% u susedov mal Kotleba dokonca viac ako 22%. Kotlebu tu nevolili preto, že by boli fašisti, ale preto, lebo on jediný sľúbil, že urobí poriadok s Rómami. Neurobí!

Myslím, že je potrebné na rovinu povedať, že vlády už desaťročia zanedbávajú riešenie problémov v rómskych komunitách. Z jednoduchého dôvodu - lebo nechcú stratiť ich hlasy. A ich hlasy nestratia vtedy, ak im zabezpečia istoty. Istoty stáleho príjmu, beztrestnosti a rozmaznávania. Ficovláda rozmaznáva roky rómsku komunitu za peniaze tých, ktorí platia dane, a preto sa nemôžeme čudovať, že ľudia hľadajú niekoho, kto by toto rozmaznávanie zastavil, pretože škodí všetkým obyvateľom Slovenska, no najviac škodí tým Rómom, ktorí sa chcú integrovať do spoločnosti.

Keď som bol na Luniku IX, kde sme sa venovali okrem výchovy svedomia týchto ľudí aj vzdelávacím, voľnočasovým a dokonca aj zamestnávateľským aktivitám, raz mi skupina našich zamestnancov Rómov povedala: "Mesto od nás nič nechce, štát od nás nič nechce, len vy stále čosi chcete." Dnes je systém na Slovensku vinou poslancov (nikto iný okrem nich neschvaľoval zákony) nastavený tak, že sa Rómom neoplatí študovať, pracovať a správať sa zodpovedne.

Keď učiteľ povie žiakovi, aby sa usiloval, že po škole si nájde lepšiu prácu, tak mu odpovie, že on pracovať nebude, maximálne tak bude brať podporu a chodiť na nejaké fušky. Aký pocit ma majster, keď konečne odovzdá výučný list svojmu žiakovi a on mu tento list pred očami roztrhá, lebo ho podľa jeho slov nebude nikdy potrebovať. A ako sa ten učiteľ cíti, keď mu učeň povie: "Môj otec bude mať aj tak lepší dôchodok ako vy, lebo vám sa bude rátať podľa vášho slabého platu a môjmu otcovi podľa priemeru slovenských platov."?

Na Slovensku už desaťročia zatvárajú politici oči pre riešením rómskych problémov a najviac pokazila posledná Ficovláda. To oni zrušili motivačné štipendiá a namiesto nich zaviedli príspevok pre žiakov za to, že prídu do školy. To oni dlhé roky zdržiavali nádejný projekt Komunitných centier. To oni tak nastavili dôchodkový systém, že tí, ktorí roky čestne pracujú majú menší dôchodok, ako tí, ktorí roky brali "sociálku". Riešenia existujú, nie extrémistické, ale rozumné, no musí za ne hlasovať väčšina poslancov. Myslím, že s hlasmi poslancov Smeru sa rátať nedá. Tí, ktorí sa do týchto riešení pustia, musia počítať s tým, že ich Rómovia (asi 200 000 poslušných voličov) voliť nebudú.

No budú ich v budúcich voľbách voliť slušní a zodpovední Rómovia (lebo oni sú najviac znevýhodnení vo svojich komunitách) a tí, ktorí v mnohom nesúhlasia s Kotlebom, no zo zúfalstva mu dali hlas preto, lebo on jediný sľúbil, že urobí poriadok. Neurobí. Lebo ho neurobil ani v Bystrici, kde podľa správy Transparency Inernational Slovensko korupcia kvitne ako čerešne na jar. http://transparency.blog.sme.sk/c/374261/rok-zupana-kotlebu-alebo-ako-sa-dari-lsns.html

Ak vláda, ktorá teraz vznikne nič nezmení na rozmaznávacom prístupe, v budúcich voľbách Kotleba dostane ešte viac zúfalých hlasov. Riešenia existujú. Prídavky na deti rozdeliť na výživné a školné, opäť zaviesť motivačné štipendiá, trojgrošový dôchodok, posilniť pôsobnosť Inštitútu osobitného príjemcu, diferencovať prístup voči tým, ktorí nemôžu pracovať a voči tým, ktorí nechcú pracovať... Na Slovensku bude lepšie len vtedy, ak poslanci prestanú za peniaze tých, ktorí pracujú a platia dane rozmaznávať tých, od ktorých očakávajú len hlasy. Neviem, či už na tieto zmeny dozrel čas, alebo sa čaká na to, kedy budú v parlamente len Kotlebovci a Ficovci tak ako je to už v našej obci...

Mám rozpracovanú brožúrku "Poslanci prestaňte rozmaznávať Rómov", kde by som chcel objasniť mentalitu Rómov a konkrétne návrhy zákonov, ale neviem, či by to našlo čitateľov aj v parlamente...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?