"Profíci" z Nového času :-)

Autor: Jozef Červeň | 2.12.2016 o 8:38 | (upravené 2.12.2016 o 9:24) Karma článku: 9,91 | Prečítané:  3250x

Písali o mne v Novom čase. Teda aj áno, aj nie. Bolo to skoro ako s tou zaručenou a bombastickou správou, že na Červenom námestí rozdávajú bicykle...

Po preverení sa prišlo na to, že nie bicykle, ale bicykel, že nie na Červenom námestí, ale vo vedľajšej uličke, a že nie rozdávajú, ale ukradli. :-)

Tento starý socialistický vtip mi napadol potom, čo mi kamarát napísal mail, že o mne píšu v Novom čase. Bolo tam v článku http://www.cas.sk/clanok/479776/hlina-burcoval-kolegov-z-kdh-sme-jedina-novembrova-strana-nasa-cesta-vedie-do-parlamentu/ uvedené toto: "Mimoriadny snem otvoril svojou úvahou dekan popradskej nemocnice mons. Černý. Nebolo to však posledné pomazanie, ale povzbudenie do neľahkej cesty." Takže čo je z toho pravda? Pravda na tom je že to naozaj bol mimoriadny snem KDH, kde ma pozvali, aby som  na konci úvodnej časti predniesol duchovné povzbudenie. Snem som znova neotváral, lebo to už urobili predo mnou. Nie som dekan popradskej nemocnice, ale len nemocničný kaplán. Nie som mons., som iba obyčajný kňaz a nevolám sa Černý, ale Červeň. :-)

Myslel som si, že zareagujem priamo pod článkom, ale chcelo to odo mňa, aby som sa do diskusie prihlásil. Nový čas nečítam a naozaj nemám ani trocha chuť patriť do diskusie pod taký plátok. Chcel by som len upozorniť na to, ako vyzerá overovanie informácii v bulvári, a aby nabudúce, keď napíšu zasa nejakú "zaručenú" pikošku či aféru, aby ste im nenaleteli.

Na konci článku píšu, že darovaním dvojpercentnej dane rodičom, prídu mimovládky o príjmy. Nečítal som síce, ako to majú rozpracované v "Novom novembri" KDH-ci, ale trojgrošový dôchodok počíta, že to budú percentá z tých 18%, čo idú z každej mzdy na dôchodok. Tretina 6% by išla priamo rodičom, druhá tretina 6% by išla na osobný dôchodkový účet a tretia tretina 6% by išla do štátu. Teda tie 2% pre mimovládky nie sú štvrtou "tretinou" ale čiastkou z celkového podielu daní. Cieľom je vrátiť sa od štátnej sociálnej pomoci, čo najbližšie k tisícročia fungujúcej rodinnej solidarite.

Pre istotu som na blog zavesil aj príhovor v Poprade, tak ako odznel. Vôbec som delegátov snemu nešetril, vychádzal som z týchto biblických slov: „Kto nechce pracovať, nech ani neje. Lebo počúvame, že medzi vami niektorí žijú neporiadne, nič nerobia, iba sa zháňajú za zbytočnosťami. Takýmto prikazujeme a vyzývame ich v Pánu Ježišovi Kristovi, aby pokojne pracovali, a tak jedli svoj chlieb. Ale vy, bratia, neochabujte v konaní dobra.“ (2Sol 3) Týmto citátom nechcem povedať, že sú to slová, ktorými boli ustanovení politici, lebo predpokladám, že ste tu prišli niečo robiť, a to postarať sa o to, aby zo Slovenska nezmizla kresťanská demokracia.

Link na článok dávam aj priamo do blogu: http://cerven.blog.sme.sk/c/440264/politicka-vola-chut-do-roboty.html

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vláda má dáta, ale zatiaľ nemá odpovede

Otázny je semafor aj školy.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Ďalší testovací „úspech“

Matovič potrebuje ostatných rovnako ako oni jeho.


Už ste čítali?