Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Horúci rómsky - cigánsky zemiak... (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť

 

Aké je riešenie rómskej otázky?
 

Vyplácanie sociálnych dávok podmieniť

prácou, zabezpečiť, nech sa viac oplatí pracovať ako byť na dávkach, rodinné prídavky podmieniť študovaním v škole, komunitnou prácou dosiahnuť nárast pozitívnych vzorov v osadách, misijnou prácou priviesť týchto ľudí k hodnotám svedomia...
 

Toto tvrdim uz roky,

aj tu na diskusiach, skoda ze si to neprecita aj nejaky politik. Samozrejme zakony napisat tak, aby platili pre vsetkych obyvatelov SR bez ohladu na farbu pokozky
 

Ale veď oni si to prečítajú,

alebo to prečíta poverený zodpovedný pracovník a podá im informácie.
Jednoduchšie je však zametať veci pod koberec, než niečo konkrétne robiť, pretože máme k dispozícii iba štyri roky, tak čo chcete za ten čas - zázraky?
My predsa musíme predovšetkým nahrabať do erárnej kasy čo najviac, aby nás Brusel nepotrestal, musme tie nahrabané peniaze čo najmenej transparentne rozdeliť medzi svojich klientov a predplatených akcionárov z radov finančných žralokov, musíme nejako šikovne obabrať 1,5 milióna platiteľov II. piliera a vziať im ušetrené peniaze tak, aby sa nebúrili a opäť ich šikovne rozdať na širokorozchodnú, PPP-projekty, národný štadión. sociálne podniky pre priaznivcov a príbuzných štátostrany (lebo iná tu už nie je relevantná) ...atď.
Nájdite mi v tom zozname škáru, do ktorej by sa dal zaradiť systémový proces, ktorý bude treba realizovať mnoho volebných období!
Teraz sa pracuje VÝLUČNE systémom "po nás potopa" - a do toho podobné projekty nezapadajú!
 

Žiaľ,

je to asi tak...
 

 

Absolútny súhlas. Problém je, že mimovládky typu Ľudia proti rasizmu či Amnesty International, ktoré na biede cigánov parazitujú a profitujú, takéto riešenie považujú za rasizmus a diskrimináciu. Držím Vám všetky palce.
 

nehovoriac o socialistoch

ktory vyzmykaju strednu triedu, naleju peniaze do osad, aby dali pokoj bohatym...
nuz socialna vlada - socialne pripady sa budu mat o kusok lepsie, a z ostatnych sa socialne pripady stanu.
otazkou je, dokedy to bezni obcania vydrzia bez toho, aby sa radikalizovali riesenia...
a nehovoriac o tom, ake vyhovorky siFico bude nachadzat na zdovodnenie, ze to neriesi - ved uz teraz by rad riesil cez internatne skoly (co osobne povazujem (najma po prihliadnuti na detske domovy a ich absolventoch) za hlupost, ale musi sa najprv pytat unie - a to je fajn vyhovorka ze mu to nedovolia - stavme sa ze tak to bude...
 

 

To nie je riešenie, iba začiatok. Ale až na výnimky by som s tým súhlasil. Ďaľšia otázka je, či je to v záujme akéhokoľvek politika (nehľadiac na farbu trička), aby sa tento problém vyriešil. Ako ste sám povedal, sú lacným zdrojom volebných hlasov, výbornou možnosťou odčerpania finančných zdrojov do stratena a im samotným tento status quo vyhovuje. Takže, je riešenie reálne, keď spoločnosti vládnu zlodeji a podovdníci (a nieje to iba Fico, ale celé naše politické spektrum) a hlúpe voličské zázemie ich volí stále dokola?

Ak chcete niečo zmeniť, je potrebné zmeniť ľudí, aby volili zodpovedne, aby premýšľali a bojovali nielen za seba, ale celú spoločnosť. To, že ukazujete prstom na Fica/Dzurindu/Mečiara/Slotu/Sulíka/... problém nezmení, pretože oni nie sú príčina, iba následok.

To boli moje dva centy.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

cigáni-rómovia sú mimo systému

z dvoch príčin:
1. Vnútorne sa nestotožňujú s pravidlami systému. Ich morálka je odlišná a pravidlá väčšinovej kultúry sú im cudzie, takže majú problém vôbec pochopiť ich zmysel.
2. Pravidlá systému im umožňujú, ba niekedy priam povzbudzujú zostať mimo systému. Sociálne dávky na jednej strane a dane na druhej strane ich presviedčajú, aké je nevýhodné legálne pracovať (pretože v tom prípade o dávky prídu a ešte platia dane).
Druhú príčinu môže štát napraviť alebo aspoň zmierniť. Tú prvú musia vnútorne zmeniť oni sami, to za nich nikto iný neurobí. A v tomto som skeptický (nie že by som nebol skeptický aj voči rozumnému postupu štátu). Reálne riešenie bude najpravdepodobnejšie vo vyhnívaní problému - slušná a schopnejšia časť bielych i rómov sa odsťahuje z "ohnísk nákazy" a tým vzniknú "rezervácie", kde budú zavedené odlišné pravidlá, než na ostatnom území, ktoré budú mať v princípe segregačný cieľ - kultúrne odlišných udržať dnu za cenu platenia "výpalného" - sociálnych dávok na prežitie.
 

Lenže zabúda sa na to,

že tí, ktorá sa odsťahujú preč, musia predať svoje domy a pozemky hlboko pod cenu...
 

tí čo sa odsťahujú

nepredajú svoje domy a pozemky vôbec. Nebude komu. De jure zostanú naďalej ich vlastníkmi, aj keď ich trhová cena bude nulová, ak nie záporná.
Ja vôbec netvrdím, že sa mi takéto riešenie páči, ani že to je riešenie "konečné" (stabilné). Len si myslím, že to týmto smerom samospádom speje a nemám predstavu, čo by sa tomu dalo zabrániť. Zdá sa mi, že kritickú hranicu, kedy môžu brzdy zastaviť tento vlak, sme už minuli. Samozrejme, dá sa pribrzďovať, aby sme z vlaku dostali von čo najviac pasažierov, ale to je asi tak všetko.
 

Táto úvaha má svoju logiku,

pretože toto etnikum je na území Európy v bezprostrednom kontakte s jej obyvateľmi už niekoľko storočí a napriek tomu sa nedokázali asimilovať - dokonca ani prijať základné hodnoty majority. Nuž a ak sa nedokázali adaptovať za niekoľko storočí, kto ich dokáže adaptovať za pár rokov?
Druhým problémom, ktorý túto teóriu robí tak trocha problematickou, je rýchlosť narastania ich populácie. Z aritmetickej je už čosi medzi geometrickou až exponenciálnou. Takto sa nemnožia ani Indiáni v amerických rezerváciách, pretože tam majú predsa len o čosi vyššiu úroveň a tvrdú vymožiteľnosť práva.
Pokým sa tento problém nevyrieši - a to rýchlejšie než rýchlo - tak budeme musieť z celého východného Slovenska urobiť jednu obrovskú uzavretú rezerváciu, ktorá bude za pár rokov pripomínať africké polopúšte, pretože ju podobne ako etnickí Afričania vyrúbu do posledného prútika a stromčeka.
 

 

Ash tu má rozumné pripomienky, Červeň trocha od veci, neviem načo študoval socialnu pracu, ked vidí ako riešenie problému vyplacanie dávok na zaklade prace a to ešte v podmienkach EU / bez šance, ono je to hlbšie / no a Ty cucáš z prsta a púšťaš tu dojmologiu.
Geometericka postupnosť môže znamenať aj to, že sa ustaľuje / konverguje / priebeh exponencialnej funkcie je tiež rôzny podĺa parametrov no a rýchlosť narastania romskej populacie nie je nijak extremny, za celú romsku populaciu podĺa odhadov infostatu dosiahuje úhrnný index plodnosti cca 3,1 -3,3 . Ak myslíš segregované romske osady - tak tam je 4,3 -4,7 .
To majorita malo rodí, aj s tými Rómami sme hlboko pod zachovnou úrovňou, mame 1,37
Aspoń niečo serioznejšie si pozri, toto citovala aj Zita Pleštinska z SDKU, len akosi zabudla čítať aj záver. Maš tam aj prognozu do r 2025.
http://www.infostat.sk/vdc/pdf...
 

Ja sa netvárim ako odborník

na rómsku problematiku. Zatiaľ mi stačilo to, čo som videla sčasti na vlastné oči, sčasti zo získaných informácií. Je isté, že nie všetky Rómky majú po 15 detí, ale v dokumnetárnom filme, ktorý vznikol súčasne so Šulíkovým "Cigánom" sa rómske ženy rozhorčovali, že prečo by mali mať málo detí, že ich matere a staré matere mali aj po 20 - 25 detí a dobre bolo. Však na to je tu štát, aby sa o nás postaral -. znela ich argumentácia. Alebo žena, ktorá porodí dieťa a vzápätí ho odnesie do DD - takto tam postupne odniesla 10 detí. Pritom sa detí nevzdajú, pretože po 18 roku sa vráti domov a prinesie so sebou kopu peňeži - na starú menu 18 000 Sk - a to stojí za jednu pohľadnicu ročne!
Nuž a fakt, že za posledné roky sa ich počet minimálne zdvojnásobil je neodškriepiteľný, pretože aj ich sídliská aj osady praskajú vo švíkoch a neustále stavajú nové na cudzích pozemkoch. Takže infostat je síce renomovaný zdroj, ale fakty sú fakty a sú neodškriepiteľné. Osobne budem veriť skôr odhadom a argumentom pani Pleštinskej a otca Červeňa, pretože s touto komunitou prichádzajú do bezprestredného kontaktu už dlhé roky.
 

 

"Osobne budem veriť skôr odhadom a argumentom pani Pleštinskej .."
Ale však ona argumentuje presne tým člankom infostatu, na ktorý som dal odkaz aj ja, priznala to tu
http://blog.sme.sk/diskusie/17...
Len jej z toho Vaňovho článku vyšlo toto - "Za posledných 10 rokov klesla na Slovensku plodnosť o 39%." No sorry, neklesla, ale stúpla, to som ju aj v tej diskusii upozornil a bol som v šoku, že napísala , že to mala z toho Vańovho článku - tam také udaje veru nie sú, vycucala si to z prsta. No a druhý šok som mal po jej vyhlasení o činnosti v Europarlamente, kde bola "Keď som bola poslankyňa EP 2004-2009 nemala som relevantné štatistiky. " no však ale argumentuje ćlankom Borisa Vaňu z r 2004 !
http://blog.sme.sk/diskusie/17...
Chápeš, ako si šliape po jazyku ? Ako vtedy, ked mohla v europarlamente na niečo poukazať bolo ticho ? Ako sa vyhovara, že nemala relevantné argumenty, hoci už vtedy za celý jej dlhý čas posobenia boli ? Ty jej veríš, ked sa jej dá priamo dokazať lož v jej člankoch a diskusiach ? Ja nie.
 

Toto je skutočne závažný argument.

Ja som dosiaľ prišla do styku s jej článkami - viac-menej informatívnymi, týkajúcimi sa reálnej situácie na Spiši, z rôznych porád tamojších predsedov samospráv o problémoch a o snahe na ich riešenie. Jej prístup sa mi videl realistický, nebol teatrálny, ani nevyzeral príliš jednostranný, takže som si jej články väčšinou prečítala ako zdroj objektívnych informácií - napr. na rozdiel od poslanca Kužmu, ktorý sa mi vidí až príliš jednostranne orientovaný. Navyše - keď človek vidí rôzne reportáže v TV o tom, čo sa tam deje, tak mi to viac-menej sedí s tým, čo ona hovorí vo svojich článkoch.
Čo sa týka pôrodnosti - tak je úplne jasné, že pôrodnosť u bielej majority je ďaleko za optimom , rovnako ako pôrodnosť tohto etnika - z opačnej strany. A tu nepomôžu ani štatistiky Infostatu, ale reálna zmena politiky štátu voči mladým rodinám - a to nielen voči nim, ale voči vlastným občanom. Ale to je už téma na inú a podstatne dlhšiu diskusiu.
 

 

Asi tak, na Kužmu som reagoval aj keď mal tesne pred terajšími voľbami články na blogu Pravdy , tam sú blogy a debaty k väčšine článkov vyňaté z piana, takže sa dá voĺne reagovať - no a tam jasne sklzaval až k fašistickým riešeniam uplne mimo realitu, že sme v EU. V podstate som sa za neho na tomto portáli hanbil,bolo evidentné, že SDKU takisto nič podstatné na tomto poli neurobila a nema realnu víziu ako to riešiť, len Kužma to maskoval veĺkohubými vyhláseniami. Tato bezradnosť ako to v súčasnej situacii riešiť je absolútna, Ash aspoň realne pomenuje, že to za súčasných podmienok nevieme riešiť, Edo Kladiva veĺmi trefne kedysi poukazal na podstatu a tiež nema riešenie / za súčasnej situacie / Zita Pleštinská možno už teraz skutočne zaberá, ale ja jej neverím. No a Jozef Červeň by mal možno úspech, ale nie v prostredí EU a nie sám - takých 500 by ich muselo byť a tiež by potrebovali čas a trpezlivosť. Už nie je. Pokiaĺ sa ešte viac dostavia dôsledky krízy / podĺa mńa sa dostavia / tak zosúvajúca sa stredna trieda bude hĺadať vinníka - v neprisposobivých, ergo Romovia sú veĺmi pravdepodobne na rade.Ale možno sa to podarí napraviť - ak dôjde EU , že ma rovnako tikajúce imigranstké getá a najde efektívny sposob, ako to riešiť. Dovtedy sa tu budeme trepať a vymýšĺať ako ten problém nie vyriešiť ale - zbrzdiť. Presne, ako napísal Ash...
 

V EÚ - resp. v jej zakladajúcich

štátoch samozrejme už vedia o tikajúcej bombe z imigrácie neprispôsobivých obyvateľov prevážne z moslimských krajín, značne arogantne požadujúcich SVOJE práva (!!) a rešpektovanie SVOJICH zvyklostí a náboženských tradícií na úkor domácich obyvateľov pri využívaní domácej sociálnej siete. Obyvatelia si to už uvedomujú dávnejšie, euroúradníci sa stále boja "stratiť tvár" priznaním, že ich multikulturalizmus totálne zlyhal a tak tvrdohlavo presadzujú princípy, ktoré v súčasnej situácii - či už tam, alebo u nás - len škodia.
Potom sa vynoria politici, ktorí demagogicky (zase tá demagógia - aj u nich!) využívajú situáciu a šíria nekorektné požiadavky - napr. na obmedzenie voľného pohybu občanov z postkomunistických krajín (Holndsko, Švajčiarsko, ktoré ani nie je v EÚ) a požadujú na občanoch svojej krajiny, aby udávali prípady, kedy ich títo imigranti obmedzujú v zamestnaní a pod.(čo sa jednoznačne netýka imigrantov z radov diskriminovaných, ktorí tam nejdú za prácou, ale za lepšími soc. dávkami a novými možnosťami v oblasti kriminality).
 

Sociálnu prácu som neštudoval,

keď som zistil, ako ďaleko je od reality, začal som sa venovať sociálnej náuke Katolíckej cirkvi, je mi jedno, čo hlása socialistická EU, ak je to kontraproduktívne, nemali by sme sa nechať "zharmonizovať"...
 

1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie


 1. Miroslav Ferkl: Vysnívaný dom Igora Matoviča. 4 015
 2. Martin Ondráš: Mičovskému kolabuje rezort, minister mlčí..... 3 149
 3. Rudolf Pado: Kde sa túla zdravotnícky odpad z celoplošného testovania na Covid-19? 2 903
 4. Jozef Sitko: Je ešte Sulík politikom vládnym či už opozičným? 2 494
 5. Karolína Olšavská: Vlastnou hlavou 2 - recenzia alebo Ako chutí moc 1 424
 6. Július Kovács: Kotlebovci sa vyhražali Matovičovi smrťou, pred jeho dom doniesli truhlu a vence 1 374
 7. Maroš Chmúrny: Škandál u sv. Michala, kus dobrej roboty a nová funkcia 1 258
 8. Peter Gregor: Safari pod Tatrami 1 235
 9. Peter Lacina: Kto vie čo je mastektómia, nech zdvihne ruku 1 140
 10. Roman Kebísek: Časť slovenských rozprávok od Dobšinského sa podobá nemeckým od Grimmovcov 1 121

Rebríčky článkov


 1. Marian Vojtko: Odstrániť riziko - a úplne...
 2. Peter Biščo: Pani Iveta Radičová hľadá politickú kultúru terajšej vlády.
 3. Ján Škerko: O výhre, peniazoch a sexe
 4. Jozef Kovalík: Sám
 5. Jan Vaněra: SLOVENSKO-MAĎARSKÉ POHRANIČIE V OKOLÍ RIEKY IPEĽ - 7.11.2020
 6. Miriam Studeničová: Životná potreba svätenia sviatočného dňa!
 7. Peter Ďuroška: Nadácia SPP podporila projekt zrakovo postihnutých športovcov
 8. Michal Kováč: Ako sa IBM zo straty vrátila späť k ziskom
 9. Ivan Čarnogurský: KEĎ SA VLÁDNUTIE STÁVA OBSAHOVO NEPODSTATNÉ
 10. Július Kovács: Dr.Bukovský zľahčuje covid a zarába na tom mesačne okolo 5000 eur, pomôžte mi ho odstáviť


Už ste čítali?