Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Aby prvé sväté prijímanie nebolo posledné... (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

jozef,ja len tolko

super si to vymyslel s tým sv. príjimaním. Super nápad. Inak ti musím povedať, že bolo by lepšie okrem detí pripravovať aj ich rodičov. Podľa mňa je to potrebnejšie. Boli sme na jednej kresťanskej akcií a stretol som tam "pravoverných kresťanov" ktorí mi tvrdili, že boli na "oplátke" . a keď sa ma pýtali čo robím tak som im povedal" že prednášam vedeckýsvetový názor na bohosloveckej fakulte. - Je to smutné keď tá staršia a stredná generácia nemá a nehľadá poznanie. :D držím ti paste :D
 

S rodičmi väčšiny detí sa stretávam

pravidelne, a v deň svätého prijímania som navštívil všetky rodiny. Dalo sa to, lebo ich bolo len 8 a všetkých už poznám osobne...
 
Hodnoť

Profesionálny

výrobca katolíkov pán Červeň, máte pravdu, ozaj je to prvý krok "výroby" katolíka z neskúseného dieťaťa, ktoré vo svojom útlom veku verí v nezmyselé dogmy, legendy, vaše kňazské klamstvá a vykonáva aj človeku nedôstojné úkony. Nehanbíte sa, že sa aktívne zúčastňujete na tomto tisícročnom podvode a ohlupovania ľudí za výdatnej pomoci plytkomysliacich rodičov??
 

Nehanbím sa za evanjelium,

ani za to, že plním Ježišov príkaz: "Choďte do celého, učte všetky národy, krstite ich v mene Otca i Syna i Ducha Svätého a naučte ich zachovávať všetko, čo som vám prikázal..."
Na čom Vy zakladáte svoje tvrdenia? Ste svätejší a múdrejší ako Ježiš? :-)
 

 

Choďte a hlásajte: "Priblížilo sa nebeské kráľovstvo."
Chorých uzdravujte, mŕtvych krieste; malomocných očisťujte, zlých duchov vyháňajte. Zadarmo ste dostali, zadarmo dávajte.
Neberte si do opaskov ani zlato ani striebro ani peniaze; ani kapsu na cestu si neberte ani dvoje šiat ani obuv ani palicu, lebo robotník si zaslúži svoj pokrm.

a nezabudnite, čo vraví Ježíš:
Nemyslite si, že som priniesol pokoj na zem: Nie pokoj som priniesol, ale meč.
Prišiel som postaviť syna proti jeho otcovi, dcéru proti matke, nevestu proti svokre.
A vlastní domáci budú človeku nepriateľmi.
Kto miluje otca alebo matku viac ako mňa, nie je ma hoden. A kto miluje syna alebo dcéru viac ako mňa, nie je ma hoden.

Áno, sme svätejší a múdrejší ako Ježiš. Milujeme matku aj otca, neštveme deti proti rodičom, nehlásame svoju vieru v zlatom zdobených chrámoch, ale v skromných školách a hvezdárňach.
 

Pán Kladiva,

je úsmevné pozorovať, ako bojujete sám proti sebe, teda proti svojej predstave o našej viere. Stačí sa nás opýtať, či nám naozaj naše náboženstvo zakazuje milovať rodičov, opýtať sa nás prečo tak radi zdobíme miesta, kde sa stretávame s Bohom. Aby som Vám to priblížil, je to ako keby som Vám vyčítal, že cyklotróne vnímate ako obrovský mixer... :-)
 

 

Rozmýšľam, či dokážeš niekedy akceptovať, že ťa niekto argumentačne prevýšil.... Ale zdá sa mi, že nie. Si ako malý chlapec, ktorý klame za každú cenu.
 

Si robíš srandu,

že argumentačne prevýšil? Ak ja pánu Kladivovi napíšem pár vzorcov, tak ho argumentačne prevýšim? :-)
Pán Kladiva sa hrá na znalca náboženstva, ale nepozná ani základné veci rovnako ako ja nepoznám základné princípy fungovania cyklotrónu...
 

 

:-) Iste, ak tie vzorce dokážeš napísať správne a Kladiva nie. :-)
 

Niekomu stačí tak málo...

Život nie je väčšinou o vzorcoch... :-)
 

je to smutne, ale aj taki su

knazi, co nepoznaju, ze slova a vety, ktore som v prispevku uviedol, su (aspon podla svedectva evanjelistov) slovami Jezisa, syna Jozefa, tesara v Nazaretu.
Rec totiz bola o Jezisovi, nie o vasom nabozenstve, ktore, mimochodom, ma s Jezisom malo co spolocneho.
 

môžete nejako podložiť svoje tvrdenie?

Alebo tak ako obvykle...:-)
 

predpokladam

ze chces dokaz o tom, ze krestanske cirkve nemaju nic spolocne s Jezisom Kristom. Dovolim si len pripomenut , ze prvi nasledovnici Pana Jezisa Krista boli upalovani, hadzani levom a zabijani pre svoju vieru. nazvali ich martyri. kedze pekla nevedeli zastavit toto ucenie, tak ho postatnili. vznikla statna cirkev, ktora behom troch storoci uplne prekrutila ucenie Pana Jezisa Krista, takze aby ludstvo nezahynulo bolo nutne zjavit Pravdu cez proroka Mohameda.od tych cias cirkev iba upada.
Cirkev namiesto nasledovania Pana nasleduje Vatikan , svetsku moc a peniaze. a tam je aj srdce cirkvi. uz davno nie je v Bohu.
len slepi a hluchi nevia to utrpenie , ktore cirkve pod menom Boha uvalili na ludstvo, to ti fakt neotvoria oci ani sucasne vyplavovane informacie?
 

Tie informácie

sú fakt vyplavované... skúsim hádať... cez obličky? :-)
 

aj si trocha uhadol,

oblicky ako cistiaci organ suvztazia s Panom Jezisom Kristom, a samozrejme ze to je Jeho plan , ktory sa teraz manifestuje. predtym ako to bude uzatvoreny tento casovy cyklus musia vyplavat vsetky skryte klamstva , svinstva, zlodejstva, ktore sa v mene Boha konali. aby bolo jasne navzdy co nerobit a akym nebyt.
 

Prepáč, ale tie tvoje

synkretické kecy nemusím... :-)
 

prepacim,

kazdy ma moznost volby
 

to akože myslis vazne?

sú fakt vyplavované... skúsim hádať... cez obličky? :-)

Cela 1600 rocna historia je boj o moc vrazdenie nevynnycvh podvody.... ale tuto historiu Vam pri vymyvani Vasich Mozgov s Oblickami pocas Vasho studia asi neprednasali.... Inak by si uz davno bol mimo tejto organizacie....

Byt clenom organizacie ktora priniesla tolko utrpenia a tolko smrti ludstvu a este sa aj ozyvat a verejne obhajovat....

K tejto disusnej teme. Prosim ťa kde mas prve Svete prijimanie v Bozom Slove????? Kedy ze to deticky robili okultne ritualy v budovach plnych modiel a mrtvol?
 

tu to je

1tim3/ 2 Ale biskup musí byť bez úhony, muž jednej ženy, triezvy, rozvážny, slušný, pohostinný, schopný učiť; 3 nie pijan, ani bitkár, ale skromný, nie neznášanlivý, ani chamtivý;
4 musí dobre viesť svoj dom a deti držať v poslušnosti a v celkovej mravnej čistote.
5 Veď kto nevie viesť svoj dom, ako sa bude starať o Božiu cirkev?!
z listu Pavla do Efezu
25b ..., ako aj Kristus miluje Cirkev a seba samého vydal za ňu,
26 aby ju posvätil očistným kúpeľom vody a slovom,
27 aby si sám pripravil Cirkev slávnu, na ktorej niet škvrny ani vrásky ani ničoho podobného, ale aby bola svätá a nepoškvrnená. Amen

Cely list Hebrejom opisje nezmyselnost Knazskej sluzby a dokonca je tam napisane, ze velknaz (u vas od r. 1100 Papez) je zrusena novou zmluvou )stara bola neucinna) a tato funkcia z J.K. neprechadza na nikoho...

O RKC sa vela pise aj v Zjaveni Jana ze tu bude a fakt 400 rokov po Kristovy ste aj vznikli...

Nase diskusie na Tvoje skraslovanie Vasich Budov Modlami sme sa uz bavili hodne, porusenie Druheho prikazania je podla teba nezmysel a aj preto ste nas ho na nabozestve neucili, jednoducho ho katolici maju vynechane :Nevyrobís si nic... pise Katolicka Biblia... RKC nemože mať spoločne nič z jednoducheho dôvodu, vznikla zoštatnenim Kresťanstva 4 storočia po Kristovy, presnejšie vďaka Konštantínovy. Dodnes RKC nevie ani dokazať nejaku nepretržitu postupnosť od Petra, keďže tento nikdy ani Biskupom nebol, nieto Papežom. DOkonca boli časi keď boli sučasne 4 Papeži a piaty ich preklial exkomunikoval,... Pepežmi sa stavali deti Papežov s prostitutkami a aj toto bol dôvod, prečo Svate písmo je tak proti. Odporučam list Hebrejom, hlavne hlavu 7. Najväčšía schizma vznikla vylúčenim židovstva v tretom storočí . Čitajuc list Rimanom 11 hlavne verše od13 do 24 človek žasne uvedomujuc si, že v tom meste na siedmich vrškoch Božie Slovo ani nečítali...
 

Ešte jeden citát.

Kniha zjavenia - kapitola 22

10 Potom mi povedal: "Nezapečaťuj prorocké slová tejto knihy, lebo čas je blízko! 11 Kto škodí, nech škodí ďalej, kto je špinavý, nech sa špiní ďalej, spravodlivý nech ďalej koná spravodlivo a svätý nech sa ďalej posväcuje. 12 Hľa, prídem čoskoro a moja odplata so mnou; odmením každého podľa jeho skutkov.
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie


 1. Miroslav Ferkl: Vysnívaný dom Igora Matoviča. 4 006
 2. Martin Ondráš: Mičovskému kolabuje rezort, minister mlčí..... 3 087
 3. Rudolf Pado: Kde sa túla zdravotnícky odpad z celoplošného testovania na Covid-19? 2 849
 4. Jozef Sitko: Je ešte Sulík politikom vládnym či už opozičným? 2 476
 5. Karolína Olšavská: Vlastnou hlavou 2 - recenzia alebo Ako chutí moc 1 410
 6. Július Kovács: Kotlebovci sa vyhražali Matovičovi smrťou, pred jeho dom doniesli truhlu a vence 1 366
 7. Maroš Chmúrny: Škandál u sv. Michala, kus dobrej roboty a nová funkcia 1 239
 8. Peter Gregor: Safari pod Tatrami 1 220
 9. Peter Lacina: Kto vie čo je mastektómia, nech zdvihne ruku 1 129
 10. Roman Kebísek: Časť slovenských rozprávok od Dobšinského sa podobá nemeckým od Grimmovcov 1 104

Rebríčky článkov


 1. Marian Vojtko: Odstrániť riziko - a úplne...
 2. Peter Biščo: Pani Iveta Radičová hľadá politickú kultúru terajšej vlády.
 3. Ján Škerko: O výhre, peniazoch a sexe
 4. Jozef Kovalík: Sám
 5. Jan Vaněra: SLOVENSKO-MAĎARSKÉ POHRANIČIE V OKOLÍ RIEKY IPEĽ - 7.11.2020
 6. Miriam Studeničová: Životná potreba svätenia sviatočného dňa!
 7. Peter Ďuroška: Nadácia SPP podporila projekt zrakovo postihnutých športovcov
 8. Michal Kováč: Ako sa IBM zo straty vrátila späť k ziskom
 9. Ivan Čarnogurský: KEĎ SA VLÁDNUTIE STÁVA OBSAHOVO NEPODSTATNÉ
 10. Július Kovács: Dr.Bukovský zľahčuje covid a zarába na tom mesačne okolo 5000 eur, pomôžte mi ho odstáviť


Už ste čítali?