Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zrušme Sedembolestnú, bude lepšie! Naozaj? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Magda, ale tí pravoslávni nemajú na to 3 dni voľna, to je fér? fér to bude až potom, ked to bude ako v škandinávii, kde sa každý náboženský sviatok hlavných náboženstiev svätí voľnom pre príslušné deti napríklad v škole a všetky deti sa učia o KAŹDOM náboženstve ktoré je v danej krajine. Koľko desaťročí je voľno 15teho septembra? a mal pán kardinál takú odvážnu kázeň aj o pedofilných škandáloch v cirkvi a o nesúhlase s odvolaním Bezáka? lebo aj to bolo želanie veriacich, a veľmi jednoznačné. alebo vie tak priamo vyjadriť svoj názor iba ked kritizuje iných, ale nie rkc?
Viera Šimkovičová
To by nebola pani
Šimkovičová, keby si s chuťou nekopla... :-))
Jozef Červeň
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

Jozef

to je co za "argument"? Stale sa smejem,ked tu niekto spomina "kopnutie si".Co mate nejaky syndrom? Ako keby nikto nemal nic na praci,iba si "kopnut do veriacich".Pani Simkovicova ma seriozne pripomienky/viackrat som si to vsimol/.Ak nemas ako zareagovat,tak bud mlc,alebo sa vykasli na "kopnutie si".Je to naivne,az hroza.Take "ublizenecke" reakcie nie su ani dostojne,ani rozumne.Vsimol si si tu nejakych ateistov/vratane mna/,ze by vyplakuvali,ako do nich kopu krestania?
 

Odporúčam pozrieť si zopár

reakcií pod jej článkami. O tom, že niekto s radosťou kope, píšem len naozaj jedovatým a škodoradostným ľuďom. Pani Šimkovičová taká bezpochyby je...
 

Kedysi na tomto mieste

písaval blogy nejaký Červeň, ktorého sa čítala rada, klikala na karmu. Ktorý konal dobro medzi Rómami aj inde, držala som mu palce v tej jeho činnosti. A aj v diskusiách to bol taký láskavý ujo. Nevieš náhodou, kde sa podel?
Lebo tento dnešný/včerajší (a vlastne už nejaký čas) Červeň je jeden zatŕpknutý, občas zlostný muž. Muž, ktorý nevie zniesť iný názor ako je ten jeho, má rád pochlebovačov, nevie diskutovať bez toho, aby toho druhého s iným názorom neurazil a nedotkol sa jeho citov. V tejto diskusii to tento Červeň predviedol viackrát. Asi zabudol to o nastavení druhého líca. Asi mu je bližšie, kto do teba kameňom, ty doňho väčším. Veď kopnúť si do ženy je také chlapské, že? Alebo do homosexuála, však áno? A môže si aj do luteránky, ja som na to zvyknutá.
Ospravedlňujem sa za moralizovanie, vzhľadom na môj a tvoj vek som si to dovolila.
Prajem hlboké prežitie vášho sviatku, zamyslenie, stíšenie a prípadne potom aj reagovanie. Nemusí byť, netrvám na tom :-)
 

Vďaka pani slusnyobcan

za pripomenutie časov, kedy sa tu na blogu ešte diskutovalo. Čiže časov, kedy tu písali príspevky k téme, ktorú nejako rozvíjali. Dnes sa z diskusie stal obyčajný chat, nasledovník suterénnej úrovne pokecu. Diskusie sa odsunuli na facebook, tam sú reálni ľudia. Tu sa len žvatlá, kecá, podpichuje. Ja tiež len podpichujem hlavne tých, ktorí sami seba berú príliš vážne a tiež anonymkov u ktorých nie je isté, či sú to skutoční ľudia, alebo generátory náhodných viet, pretože nech napíšem čokoľvek, dookola melú svoje protikresťanské mantry. Pokojne sa zabávajte, ja sa tiež zabávam na tom, ako sa nechávate podpichovať, pekný večer... :-)
 

Jožko,

a čo, vínko bolo dobré :-)
Dnes som tu čítala viackrát výraz "anonymkovia". Tak pripájam link na veľmi príjemný blog, kde je trochu aj o mne. Snáď ma vyradíš z tejto kategórie:
http://krupova.blog.sme.sk/c/3...

Skús si s čistou hlavou o pár dní prečítať svoj blog a aj diskusiu. Možno sa tebe samému budú mnohé tvoje príspevky nepáčiť. Nie každý, kto má iný názor, je tvoj nepriateľ, nie každý je protikresťanský. Apropo, prečo aj ty používaš kresťanský, protikresťanský, keď je jasné, že téma je o katolíckom sviatku?
Prešla som diskusiu aj včera aj dnes, možno 2-3 príspevky sú možno protikatolícke, ale priznaj sám, či si ich nevyprovokoval aj ty.
Príjemné čítanie článku v linku.
 

no,

ja si myslím, že slušný občan neklame. (klamstvom je aj nepovedanie celej pravdy)
ja si myslím, že slušný občan nikoho osobne nenapáda a "nevyhráža sa mu jeho (napadnutého) koncesiou, nevyrevuje čo je hriech a čo nie a kto sa má spovedať a kto nie.
ja si myslím, že slušný občan nezverejňuje identitu iného diskutéra.
ja si myslím, že slušný občan sám seba nikdy nenazve slušným občanom.
.
p.s.
ja si myslím, že človek ktorý verejne porušil vlastné, večné, vedomé a dobrovoľné sľuby, nie je hoden nasledovania.
 

boľševizmus,

miniem jeden príspevok. Nebudem reagovať na somariny, ale na jednu predsa len: čiu identitu som zverejnila (okrem svojej)? Dokáž! Lebo potom klameš, ale to nie je to nič neobvyklé v tvojich príspevkoch.
A zameť si najprv pred svojím prahom, tvoja rétorika je nenávistná voči každému, kto nezdieľa tvoje názory.
Koniec, sú to aj príjemnejšie články, tam si miniem zvyšné pianá.
 

"slušný občan"

chceš dôkaz?
alebo chcú dôkazy tí, ktorí veria "slušnému občanovi"?
nech sa páči:
http://www.sme.sk/diskusie/rea...
.
kto si chce ten príspevok pozrieť, musí v pravo v tabuľke kliknúť na "odstránené príspevky" a tam nájde dôkaz.
.
"slušný občan" to robí viackrát, že zverejňuje identitu iného prispievateľa.
"slušný občan" by rád aby niekto matoviča chytil pod krk...
http://www.sme.sk/diskusie/rea...
prosto "slušný občan"
.
3/3
 

 

Urobil si si sam sebe peknu vizitku tymto prispevkom. Smutne.
 

Nechceli by ste ju mať

za susedu...
 

Smutné!

Ak takto reagujete na racionálne príspevky iba preto, že sa vás osobne dotkli. Potom ste nadmieru precitlivelý a trúfam si povedať, že v tejto až sebastrednosti nespravodlivý. Slušnyobčan má pravdu... toto už nie je človek, ktorý pomáhal, povzbudzoval a dodával silu. Naozaj potrebujete iba tých, ktorí prikyvujú? Neposúva nás ďalej práve iný názor, ktorý nás núti (by mal!) premýšľať .. i o sebe!
 

 

dievčatá, nechajte. ja nastavím aj druhé líce, ked mu to robí dobre...

napokon, Magda, ked sa to vezme tak všeobecne, Židom sme toho za prvej republiky ukradli dosť, aby sme sa každý z nás mali za čo kajať niekoľko generácií... podľa mňa je úplne jedno či to bude štátny sviatok alebo nebude, ľudia sa zmenia k lepšiemu iba tí, ktorí chcú, dokonca si dovolím tvrdiť, že keď nemali toľko privilégií, na duchovnom vývoji to nikomu neuškodilo, skôr naopak. Dnes mám kresťanstvo na Sk masové, ale riedené ako zlé víno. a prepchaté aroganciou moci.
 

Len sa nerozplačte,

pekne ste to zahrali, skoro ako Vilo v Modrom z neba... :-)
 

Môžem vedieť,

pani bayerka čo podnetné vidíte na jej príspevku? Musela hrubo osočiť kardinála, ktorého si vážia ako naozajstnú osobnosť po celom svete?
 

 

osočila som ho? ako? tým že som položila jednoduchú otázku?
je mi ľúto ked také osobnosti nie sú tak konzistentné aby ste mi mohli rovno dať nejaký link že tuto si prečítajte čo o tom Tomko napísal. Žiaľ, zrejme aj Benedikta 16 teho uznávjú za osobnosť, ale niektoré nekonzistencie mu predsa len vyčítajú, prečo ja nemôžem?
ste sarkastický, Jozef, a to záleží len a len od vás ako reagujete celú diskusiu, nie odo mňa, sám ste ten tón sem zaviedli, tak sa potom nečudujte. Je to Vaša voľba ako začnete. Niekde ste tu sám napísali že sa otrávi jedom iba ten kto ho vezme ood tho kto mu ho podáva. Ja ho neberiem. Osočili ste vy mňa, ja som neosočila nikoho, iba som sa opýtala.
 

Hnusne ste ho osočili,

pretože vraj podľa Vás by mal kázať o niečom inom, do čoho nevidíte a on áno. Čo Vy viete o odvolaní Bezáka? Toľko čo ostatní čitatelia bulváru. Robíte sa tu múdrou a dávate reakcie, ktoré Vám prinesú pochvalné a potliapkavacie odpovede, byť poplatným je úplne jednoduché ako je jednoduché aj osočovať, ide Vám to... žiaľ...
 

 

napíšem už len jednu odpoveď, lebo ma to pobavilo.
už mi niekto venoval zmienku aj v katolíckych novinách, kde sa v stlpčeku o odvolaní Bezáka rozčuľoval, že si na tom prihrievajú polievočku všelijakí ľudia, dokonca aj postaršia pani, ktorá celé roky nepovedala o cirkvi nič dobré. To, že nie som postaršia pani, ale asi to bolo o mne ( a to kat. noviny čítam ozaj raz za uhorský rok a iba náhodou) tak nevadí, ale naozaj by som rada vedela, aký špión ma sleduje 24 hodín denne a presne vie, že som celé roky nepovedala o rkc nič dobré? dokonca som sa zastávala na diskusiách aj Vás, práve kvôli ostrejšiemu tónu, ktorý pestujete už roky, ale obhajovala som vás s tým, že nikto nemusí byť 24 hodín vysluhovačom svojho povolania a môže mať svoje autentické reakcie tak ako veci cíti. Bohužiaľ, ste tak zaslepený nenávisťou ku mne - to už naozaj inak neviem nazvať - že nevidíte ani mak dobrého na mne, a som celkom rada, že ma nebudete súdiť na poslednom súde Vy, ale niekto iný. Len si dajte pozor, aby ste zo svojho neba potom nezapikovali za mnou do tej inej kategorie, lebo ma tak neznášate, že s tým pocitom určite v nebi zostať nebudete môcť, ked ste taký spravodlivý.
Ak napíšem otázku, či niekto kázal aj o inom, to neznamená že tvrdím, že by mal o niečom inom kázať v danej chvíli. Nemyslím ši, že by som tým poškodzovala jeho dobré meno. Ako som už raz napísala, keby ste boli nad vecou, tak ma odkážete na nejaké relevantné zdroje, kde si možem jeho názory o danej veci prečítať. Ale napísať pod príspevok o tom ako sme ublížili Židom, že som to napísala ako modré z neba, to už asi ani nemožno komentovať. Mám naozaj iné starosti ako zbierať pochvalné odpovede, ale musím povedať, že sa už pomaly prikláňam k názoru tých, ktorí kedysi na Vás útočili kvôli Vášmu štýlu - že to naozaj nerobí dobré meno cirkvi, ak jej predstaviteľ nevie diskutovať na úrovni. Napomenúť by ste ma mali tuším medzi 4 očami, a nie ma tu verejne ohovárať, lebo ja nediskutujem anonymne aby to nič neznamenalo. Nezabudnite, že ten, kto ukazuje na druhého prstom, mieri 4 prstami rovno na seba. Majte sa dobre, už ma na svojom blogu neuvidíte ( zabudli ste si ma dať ignorovať, ale urobím Vám tú láskavosť)
 

Milá teta,

to o tom modrom z neba vôbec nebolo mienené na Židov, lebo tým sme naozaj ublížili, teda z mojich predkov určite nikto, ale mnohí Slováci, ktorí najskôr boli gardisti, potom hrdinovia SNP, potom komunisti a teraz sú z nich vychýrení socialisti, obyčajní prezliekači kabátov. Poturčenec horší od Turka, to platí aj o tých, ktorí sa chvália, akí ich predkovia boli silní katolíci (myslím, že aj tí Vaši boli) a teraz sú z nich obyčajní liberáli, ktorí by chceli svoje názory pretláčať do cirkvi. Žite si svojim životom, necítim voči Vám nenávisť, len mi je veľmi ľúto toho človeka, ktorého ste zo seba urobili....
 

Neviem, presne ako "to" majú

pravoslávni... Napadli mi oni... Myslela som si, že nejaké to voľno majú...
Chcela som len zdôrazniť, že keď je katolíkov v republike dosť veľké % - tak si zaslúžia "svoje" sviatky...
Pán kardinál sa vyjadroval v poslednej kázni v Šaštíne o sviatku, ktorý sa svätil, myslím, že je jeho vecou, že sa ničím iným, aj keď podstatným v túto slávnosť nezaoberal: aj keď medzi rečou spomenul ako si my "Slováci-kresťania" závidíme, ohovárame a podobne... Vyzýval, aby sme si "zlepšili" morálku... Apelovať môže nie? -Je iné, čo si s tým poslucháči urobia, aj takí kresťania - ako si ty alebo ja...
 

No vidím, že po mojich

priamych vyjadreniach mi naraz - rapídne poklesla "karma"... Neviem, kto je toho autorom...
Nevadí...nevadí... Nie je nad priamosť a pravdivosť... !
Aj zlomyseľnosť je morálna slabosť človeka...!
Budem sa vyjadrovať priamo i naďalej - ten, kto si myslí, že mi to prekazí, sa mýli...
Jedine, že by sa to nepáčilo strážcom blogov... a tým dúfam, že demokracia je prvoradá...
Nikoho som neurazila, ani vulgárne nerozprávala...
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

Najčítanejšie


 1. Martin Greguš: Poslanec Blaha vs ETIKA. Viete aké predmety Ľ. Blaha učil na Akadémii policajného zboru? 7 460
 2. David Toth: Nekompetentná Firma OĽaNO 4 464
 3. Peter Gregor: Čierno biela sloboda - Zanzibar. 3 703
 4. Martin Greguš: Matovičov status o obyčajných ľuďoch a dôchodcoch. Je to správna "interpretácia" situácie? 3 683
 5. Martin Ondráš: Africký mor všade kde sa pozrieš a zodpovedný mlčí 3 298
 6. Karolína Olšavská: Dve sestry alebo Kam môže dospieť zlo zasiate rodičmi 1 891
 7. Simona Kyselicová: Ako som začala predávat' medovníky v zahraničí || Život v Nórsku 1 775
 8. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 1 720
 9. Tomáš Vodvářka: Židovský humor XXXIII 1 351
 10. Miroslav Ferkl: Pumpa nie je žiadna žumpa! 1 158

Rebríčky článkov


 1. Peter Biščo: Tata Fico & Pele syn - večerné rozhovory 2.
 2. Peter Biščo: Tata Fico & Pele syn - večerné rozhovory 1.
 3. Martin Krištoff: Problémy dodávok vakcín korigujú akcie farmafiriem
 4. Olívia Lacenová: Kuriérske spoločnosti sa zviezli na silnejúcich online nákupoch
 5. Stanislav Jurčišin: Kapitalistický úžernícky režim v plnom rozkvete. Quo vadis?
 6. Michal Ičo: Tibor Ičo- Stromy
 7. Stanislav Martinčko: Čo všetko hodinku meral Pellegrinimu krajčírsky majster???
 8. Jozo Peric: Chorváti chcú aj napriek pandémii euro. Chorvátsko ho prijme v roku 2023
 9. Vladimír Bohm: Zrušenie Trampových profilov urýchľuje koniec sociálnych sietí
 10. Dušan Seberíni: Nehádžte perly pod svine. Príhovor ministrovi zdravotníctva


Už ste čítali?