Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rok misionárčenia v osade - aj foto (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

pán Červeň to čo robíte Vy a tisíce Vám podobných je úžasné. Ale to všetko dobro je podkopávané činmi agenta Špirituála a jeho pomocníka Zvolenského. Radoví kňazi áno.Biskupi NIE.
 

Bez biskupov by

kňazi neboli, nie je dobré hádzať rôznych ľudí jedného vreca na základe zdania...
 

Mily Jozef

Vy ste Bozi clovek. Myslim, ze takito knazi, ako ste Vy su biskupi cirkvi . Ako je v 1 Timotej 3:III. Biskupi - 1 Toto slovo j spoľahlivé: Kto sa usiluje byť biskupom, túži po dobrom diele. 2 Ale biskup musí byť bez úhony, muž jednej ženy, triezvy, rozvážny, slušný, pohostinný, schopný učiť; 3 nie pijan, ani bitkár, ale skromný, nie neznášanlivý, ani chamtivý; 4 musí dobre viesť svoj dom a deti držať v poslušnosti a v celkovej mravnej čistote....... No az na tu zenu a deti Ste to Vy a Vam podobni knazi.
A spoznavam aj inych Biskupov, kto chce rozumiet, rozumie: 1 Timotej 4: IV. Falošní učitelia - 1 Duch výslovne hovorí, že v posledných časoch niektorí odpadnú od viery a budú sa pridržiavať zvodných duchov a učenia démonov, 2 zvedení pokrytectvom luhárov, ktorí majú na svedomí vypálené znamenie; 3 zabraňujú ženiť sa (!!!!!!!!!!!) a jesť pokrmy, ktoré Boh stvoril, aby ich so vzdávaním vďaky požívali veriaci a tí, čo spoznali pravdu. 4 Veď všetko, čo Boh stvoril, je dobré a nemá sa zavrhovať nič, čo sa prijíma so vzdávaním vďaky, s lebo sa to posväcuje Božím slovom a modlitbou.... Na traslavej pôde môjich pochybnosti v poslednej dobe siaham castejsie sa svätym pismom -bibliou. Cim viacej citam, tym viacej badam, ako sa katolicka cirkev odklonila od sväteho pisma.
 

Počac stáročí

vždy boli ľudia, ktorí sa odkláňali a ľudia, ktorým viera, modlitba a sviatosti pomáhali k tomu, aby dosiahli aj hrdinský stupeň čností. Aj dnešná doba je taká istá, len je oveľa viac ľudí, ktorí poukazujú len na chyby...
 

Milý dax

zopakujem 1 Timotej 3:2 Ale biskup musí byť bez úhony, muž jednej ženy :-)))))))))))))))))))))))))))))))))
a ešte lepšie: 4 musí dobre viesť svoj dom a deti držať v poslušnosti a v celkovej mravnej čistote....
a okamzite ospravedlnenie, že aj bez ženy to ide:-)))) Nie nejde, lebo ak si niekto nedokáže ustraziť svoj dom , manželku a hlavne deti, byť biskupom ani nemôže.... Alebo už neplatí, že nie je rozdiel medzi prikázaniami? :-))
O knazoch sa píše niečo ine. Hlavne pri SLužbach v cirkvy a totiž nič. Su tam proroci, apoštolovia, biskupi a td, ale knazi nie su službou v Kristovej XCirkvy. Bola totiž zrušena ako zbytočna. ALe keď už biskup môže byť bez deti a "jednej" ženy, tak čo tam nejaky Pavol. že?
 

 

Agent Špirituál zničil život viacerým kňazom. Anton Srholec nie je jediný. A biskup Zvolenský robil Šprituálovi pomocníka, bol tiež evidovaný. Teraz ničí život Bezákovi. Klamal viackrát na otázky o Bezákovi. To je realita. Osobne som presvedčený, že medzi biskupmi je to všetko jedna pliaga. Podľa ich reakcí na Bezáka.
 

Človek si môže vybrať,

či bude ako včela, ktorá aj z bodliaka pozbiera med, alebo ako mucha, ktorá kde sadne, všetko označkuje, aby bolo vidno, že tam bola. Na bielom nechá čiernu bodku a na čiernom bielu... ;-)
PS: Nebudem pod týmto článkom riešiť, čo kto vraj urobil, či neurobil...
 

Ak chcete o tom debatovať

nájdite si článok, ktorý o tom píše, a ak taký nie je, tak taký napíšte...
 
Hodnoť

Je to svojim spôsobom

užitočná, ale klamlivá kultúra, lebo všetky náboženstvá sú založené na podvode a klamstve. Je to ale viac ako nič pre Rómov v osade .
 

Povedal kto,

že všetky náboženstvá sú vraj založené na podvode a klamstve? Niekto taký, kto nikdy v živote neklamal? :-)
 

 

Tak teda, ktore nie ?
 

povedal hornet:

http://blog.sme.sk/diskusie/dp... a ten je tak pravdovravny, ze to az boli: http://blog.sme.sk/diskusie/dp... :)
 

 

Aj ked ako obycajne manipulujes ad hominem, ale stoji za precitanie, ze s tebou sa to ani zdaleka neda porovnat.

Ale k veci, ... tak ktore nabozenstvo nie je zalozene na podvode a klamstve ?
 

 

Pane "bbY" ! Akékoľvek náboženstvo v ktorom sa neuprednostňuje násilie a zlé činy, prispieva ku duchovnej i hospodárskej stránke krajiny. Aj u vás, ak je niečo dobra, tak je to vďaka kresťanským hodnotám, ktoré sa tu udomácňovali celé stáročia. Vďaka ním sme takí akí sme. Mám blízko 80 rokov a pracoval som na mnohých miestach v bývalej ČSSR. Veriaci ľudia v mojich kolektívoch boli tí, ktorí boli ťahúňmi podniku. Vyznačovali sa zodpovednosťou v práci, pracovitosťou a ústretovosťou, ak bolo treba dačo urobiť aj za ťažkých okolností. Poznám na Slovensku dedinu s dlhoročnou kresťanskou tradíciou. Je tam poriadok, násilie neznáme, dobré vzájomné vzťahy a čo je zaujimavé, takmer žiadna nezamestnanosť. Tak ja, ako aj mnohí sa radi v tejto dedine zastavia a všetci tam ideme doslova nabrať dychu. Choďte do väzníc, detských domovov, psychiatrických liečební. Tam sú výsledky takých názorov aké máte Vy. A tak presne ako Vy sa vyjadrovali a hlásali aj Karol Marx, súdruh Lenin, Hitler, Goebels, Góring, Stalin, Enver Hodža, Václav Kopecký, Klement Gottwald, Nikita Chruščov, Karol Bacílek atď. V roku 2012 bolo zabitých v celom svete 106.000 kresťanov za svoju vieru. Nuž nenávisť voči tým ktorí nikomu nič zlého nerobia. Chcete medzi tých zabijákov zaradiť ? Nuž ocitnete sa tam ,kde všetci horeuvedení.
Vdp.Jozef Červeň robí všestrannú prácu medzi Rómami. Už bolo mnoho pokusov ako tam pracovať a veci zlepšiť. Ponajviac prišli, pofotografovali a odišli. Jozef Červeň neodišiel. Robí tam, kde všetci zlyhali. Choďte takto aj Vy a ukážte nám dačo lepšieho. Budem Vám veľmi fandiť aj podporím Vás. Ja prajem J. Červenovi hodne zdravia a trpezlivosti v jeho úsilí a má u mňa veľkú úctu.
 

 

Ale, ale, v takom veku a tak si vymyslat ? Ved Hitler, Goebels a skoro vsetci ostatni nacisti a fasisti boli katolici.
Tie vase krestanske hodnoty znamenali najvacsiu a najdlhsie trvajucu pohromu v dejinach ludstva, ktora zadrzala a posunula vyvoj minimalne o 1000 rokov dozadu.
A to cislo 106.000 udajne pre svoju vieru zabitych krestanov v r. 2012 je skoro urcite nezmysel.
Uz z katolickeho zdroja kde sa podobne cislo objavilo by som usudzoval, ze to moze byt len vymyslene klamstvo. (Ako doteraz prevazna vacsina martyrskych bajok krestanov.)
Ze je to nezmysel je jasne. Krestanov je 34% svetovej populacie, celkove 2.1 miliardy.
Umyselnych vrazd je 169000 v Europe a Amerike, v Afrike a Azii je to 296000.
Takmer dve tretiny krestanov zije v Amerikach a Europe. V Afrike a Azii je to v priemere asi 16% z celkovej populacie.
Tych 105000 by bol asi 35% podiel na celkovom pocte zavrazdenych v Afrike a Azii.
Takze to cislo by pripadne mohlo reprezentovat maximalne celkovy pocet zavrazdenych krestanov z akehokolvek dovodu a kymkolvek (teda aj krestanmi) v Afrike a Azii, ak by u krestanov bolo viac ako dvojnasobne percento vrazd ako medzi nekrestanmi !!

Takto katolici zase vyrobili pocet krestanskych obeti za vieru. :)))

http://en.wikipedia.org/wiki/L...
 

jasne

hornet, "skoro vsetci ostatni nacisti a fasisti" boli nadseni katolici: http://ekonomika.sme.sk/diskus... ;)

A to cislo 106.000...
no v clanku http://www.tkkbs.sk/view.php?c... mas jasne napisane:
„Rizikových oblastí je veľa, môžeme uviesť v zásade tri hlavné: krajiny, kde je silná prítomnosť islamského fundamentalizmu – Nigéria, Somálsko, Mali, Pakistan a niektoré časti Egypta; potom sú to krajiny, kde stále existuje totalitný komunistický režim, na čele so Severnou Kóreou; a treťou skupinou sú krajiny, kde existuje etnický nacionalizmus, určujúci národnú identitu náboženského vyznania, takže kresťania sú tam označení za zradcov národa, myslím na násilie v štáte Urísa v Indii. Naozaj vo väčšine týchto krajín chodiť na omšu alebo dokonca ísť na katechizmus je nebezpečné – v Nigérii došlo k masakru detí, ktoré išli na vyučovanie katechizmu."

co tu zase ratas hornet, co tu zase statisticky priemerujes??
furt hovorim, ze veda v rukach takychto honcov na carodejnice je hotova katastrofa, aj tych 1000 rokov si ratal statistickymi metodami??
lebo historia ukazala, ze cislovku mas mozno aj v poriadku, ale znamienko mas zjavne naopak...:)))

http://blog.sme.sk/diskusie/dp...
 

 

Znami katolicki fasisti a nacisti 20 storocia:
Mussolini, Hitler, Goebels, Heydrich, Himmler, Hoess, Henlein, Von Papen, Mengele, Barbie, Pavelic, Franco, Hacha, Tiso, Salazar, Dollfuss, Degrelle, Laval, Petain, Vargas, Figari, Salgado, Duvalier, Pinochet, Diem, Marcos, Duplessis a mnohi dalsi.

Goering bol tusim luteran, Horthy kalvinista
Eichman bol povodne tiez luteran, ale potom ako mu Vatican pomohol sa dostat cez "ratlines" do Argentiny, z vdacnosti konvertoval na katolika, popisal to: "I remember with deep gratitude the help tat I received from Catholic priests and decided to honor the Catholic faith."

A este dalsi masovi zlocinci tiez clenovia RKC ako Leopold II ci niektori Habsburgovci.

Co sa tyka toho zdroja z TKKBS s cislom 106000 krestanskych obeti viery nie je tam nic "jasne napisane", len vseobecne katolicke pokrytecke tliachanie, zmienka o nejakom udajnom centre, ale ziadne realne statistiky a dokazy.
Vsetkych v r. 2012 zavrazdenych osob akehokolvek nabozenstva a z akehokolvek dovodu v zmienenych krajinach bolo:
Nigeria 18,422, North Korea 3,658, Somalia 138+, Mali 1,157, Pakistan 13,860+, Egypt 992, India 40,752+. Cize dohromady do 79000 vsetkych moznych zavrazdenych.
Kolko si trufas odhadnut by z toho mohlo byt krestanov zabitych pre vieru ?

Nigeria je asi najhorsia krajina co sa tyka nasilia medzi sektami, ale aj tam to v minulych rokoch bolo maximalne par stoviek az tisic vrazd, ktore by sa potencialne dali pripisat viere na oboch stranach rocne. Vacsinou islo o odplatu jednej strany za predchadzajuce nasilie druhej strany. Prva polovica r. 2012 tam bola mimoriadne divoka - spomina sa 620 pripadov obeti Boko Haram. Neskor cislo dosiahlo 900. Za 11 rokov existencie tej organizacie odhaduju do 3000-10000 obeti, co v priemere dava tak 600 rocne.
http://en.wikipedia.org/wiki/N...
http://en.wikipedia.org/wiki/B...

Je vsak lahke ilustrovat uroven takych krestanskych odhadov. Pre zabavu som si dal aj namahu najst si ten uzasny statisticky zdroj toho cisla.
Spominane "statisticke" centrum bolo zalozene D.B.Barrettom.
z kratkeho zhrnutia knihy [David B. Barrett, Todd M. Johnson: World Christian Trends] vidno, ako asi krestania pocitaju svojich martyrov:
http://www.gordonconwell.edu/r...
Tam sa napriklad odhaduje zhruba 24 milionov krestanov zavrazdenych pre ich vieru ateistami v byvalom ZSSR (a to su zahrnuti len ti z "Top ten martyrdom situations"), co zodpoveda podla Ciernej Knihy Komunizmu prakticky vsetkym tam odhadovanym obetiam rezimu.
Pre istotu v casti "Counting martyrs" dali nasledovnu zaujimavu vetu:
"One adjustment to the total is to include ‘background martyrs’ or those very small or isolated or individual situations. They cover cases where a Christian is killed as a result of human hostility but where the circumstances have nothing directly or immediately to do with organized Christianity." (Navyse kde je dokazane, ze to bolo 24 milionov "krestanov" ?).
Ze su to absurdne smiesne zmanipulovane odhady je jasne aj z tohoto krestanskeho zdroja:
http://www.thomasschirrmacher....

Samozrejme asi 2 tisic zavrazdenych martyrov tyzdenne moze v dnesnej dobe uniknut pozornosti medii. :))))
Takze dokaz detailne z relevantnych zdrojov co len desatinu z tych 106000 obeti za krestansku vieru ty pateticky klamar a tliachac.

Zatial si aj tak este nevyvratil ziaden moj argument.
 
Hodnoť

práca cirkvi s rómami

ako ateista (aj napriek svojej skepse voči cirkvi) fandím pôsobeniu duchovných v rómskych osadách. jednoduchším rómom možno až tak pod kožu nejdú pravidlá a hodnoty našej modernej spoločnosti (pravidelná práca, vzdelanie, hygiena, zákony, zodpovedné plánovanie, hospodárenie s financiami) a preto sú pre "nás" ťažšie zvládateľní.

autorita duchovnej osobnosti, mytológia a rituály a piesne z nej vychádzajúce sú pre nich zrejme lepším motivátorom a vodítkom ako naše zákony a nariadenia. držím vám palce pri ďalšej práci s touto menšinou!
 

Vďaka za povzbudenie,

pekne ste poukázali na hodnoty svedomia, ktoré máme všetci spoločné, mám mnohoročné skúsenosti s tým, že Rómovia sa k týmto hodnotám dostávajú cez vieru v Boha...
 
Hodnoť

To je ono!

Toto je prava Cirkev... Zelam vela duchovnych sil, pevnu vieru, pokoj a odvahu.
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Miroslav Ferkl: Vysnívaný dom Igora Matoviča. 4 012
 2. Martin Ondráš: Mičovskému kolabuje rezort, minister mlčí..... 3 125
 3. Rudolf Pado: Kde sa túla zdravotnícky odpad z celoplošného testovania na Covid-19? 2 884
 4. Jozef Sitko: Je ešte Sulík politikom vládnym či už opozičným? 2 486
 5. Karolína Olšavská: Vlastnou hlavou 2 - recenzia alebo Ako chutí moc 1 419
 6. Július Kovács: Kotlebovci sa vyhražali Matovičovi smrťou, pred jeho dom doniesli truhlu a vence 1 373
 7. Maroš Chmúrny: Škandál u sv. Michala, kus dobrej roboty a nová funkcia 1 250
 8. Peter Gregor: Safari pod Tatrami 1 229
 9. Peter Lacina: Kto vie čo je mastektómia, nech zdvihne ruku 1 136
 10. Roman Kebísek: Časť slovenských rozprávok od Dobšinského sa podobá nemeckým od Grimmovcov 1 107

Rebríčky článkov


 1. Marian Vojtko: Odstrániť riziko - a úplne...
 2. Peter Biščo: Pani Iveta Radičová hľadá politickú kultúru terajšej vlády.
 3. Ján Škerko: O výhre, peniazoch a sexe
 4. Jozef Kovalík: Sám
 5. Jan Vaněra: SLOVENSKO-MAĎARSKÉ POHRANIČIE V OKOLÍ RIEKY IPEĽ - 7.11.2020
 6. Miriam Studeničová: Životná potreba svätenia sviatočného dňa!
 7. Peter Ďuroška: Nadácia SPP podporila projekt zrakovo postihnutých športovcov
 8. Michal Kováč: Ako sa IBM zo straty vrátila späť k ziskom
 9. Ivan Čarnogurský: KEĎ SA VLÁDNUTIE STÁVA OBSAHOVO NEPODSTATNÉ
 10. Július Kovács: Dr.Bukovský zľahčuje covid a zarába na tom mesačne okolo 5000 eur, pomôžte mi ho odstáviť


Už ste čítali?