Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Na Slovensku pribúda chudobných detí... (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Nadobúdam presvedčenie,
že Jožko Červeň nemá rád život s Bohom a nie katolíckym kňazom. Keby bol, uvedomoval by si, že Ježiš ihneď po triumfálnom vstupe do Jeruzalemu urobil niečo, čo v súlade s ním hlásanou aplikáciou lásky k blížnym a nepriateľom a s bičom v ruke, surovo zbil a vyhnal z chrámového vestibulu peňazomencov, bankárov, predavačov obetných zvierat a suvenírov. Čiže ranný predobraz budúcich ziskuchtivých, liberálne demokratických kapitalistov. Ježíš chcel aktom vyhnania bankárov a obchodníkov z chrámu dať signál na začatie novej ekonomickej reformy na báze spoločného vlastníctva výrobných prostriedkov. Dal tým signál na začatie prvej socialistickej revolúcie. Nakoniec sa sen Ježiša Krista o zrode takého kráľovstva na Zemi, v ktorom sú si všetci rovní, čiastočne naplnil vo Veľkej Októbrovej Socialistickej Revolúcii, ktorá ale skončila neslávne pred dvadsiatimi rokmi a to hlavne preto, že túto revolúciu zorganizovali a vykonali ľudia nedôslední. Najmä v tom že nedôsledne aplikovali slová Písma (pozri najmä Skutky apoštolov 5, 1-11). Keďže Ježiš je a bude medzi nami až do skonania sveta, určite sa ešte pokúsi presadiť taký spoločenský systém, v ktorom budú si všetci ľudia rovní a to v niektorej z budúcich socialistických revolúciách. Marxizmus sa dostal aj do rehoľných spoločností, ktoré sú oporou Cirkvi. Generál jezuitov dnes priznáva, že 12 jezuitov-kňazov aktívne bojovalo so zbraňou v ruke v partizánskych jednotkách v boji proti bohatým ľuďom. Sú známi štyria jezuiti, ktorí boli členmi komunistickej vlády v Nicarague: P.Fernando Cardenal, P.Alvaro Arguello, P.Ricardo Falla a P.Ignacio Anezola. Kardinál Cassaroli vymenil pápežského nuncia Msgre. Gabriela Montalva , ktorý bol proti marxistickej revolúcii a bol nahradený P.Pietrom Sambim, ktorý strávil 3 roky na Kube a ktorý podporoval socialistickú revolúciu tvrdením, že "Celý zmysel kresťanstva spočíva v oslobodení mužov a žien od ekonomického, sociálneho a politického útlaku a to hoc aj ozbrojenou revolúciou." Glória in excelsis Dei.
Palo Jonas
<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

Ježiš nevyhnal žiadnych bankárov,

boli to peňazomenci, ktorých služby ľudia potrebovali, len sa natlačili príliš blízko na miesto modlitby. Tie ostatné slová nebudem komentovať, ale to, na čom fičíte, má riadne grády... :-)
 

Jožko,

keďže mám na bedrách ôsmy krížik, môžem "fičať" akurát tak na lipovom čaji.

"Natlačili sa blízko na miesto modlitby"??? To nemyslíte vážne ako argument ani pre laikov.
Váš negatívny postoj k socializmu a vôbec k všetkému sociálnemu v spoločnosti je odrazom príklonu časti kňazov k pravicovému mysleniu. Potrebujú chudobu a žobrákov vytvárať, aby mali komu "pomáhať" a samozrejme aj na tom zarábať.

Moderné slovo solidarita je v Biblii obsiahnuté oveľa plastickejšie v pavlovskom obraze cirkvi ako ľudského tela. Tam, kde trpí jedna časť ľudského tela, trpí celé telo. Poníženie tisícov ožobračovaných, ktorým bolo upreté právo brániť sa a nechať potrestať vinníkov je aj našou bolesťou. Je to aj naše poníženie. Cirkevní lídri starostlivo predkladajú masám "kadidlové opiáty" utlmujúce odvahu a otupujúce silu svedomia či kritického vnímania. Odkazujú ich na poslušnosť, modlitby a iné upokojujúce cvičenia.

Takže hrajte sa na lásku a pomoc chudobe, lenže žiadny Giovanni Battista Bernardone z Vás nebude. Ani ako karikatúra. A prosím odpustite si prisprostasté pubertálne poznámky o fičaní na niečom s grádami.
 

To som si vydýchol,

už som sa zľakol, že takéto jasne zlé socialistické myslenie, môže mať niekto mladý, viem veľmi dobre čo je to sociálnosť aj to, čo je falošná sociálnosť, nepotrebujem sa na nič hrať, ak človek žije medzi ľuďmi, tak sa to ani nedá...
 

som sa vrátil z krčmi

a posielam krátku správu, lebo sa hanbím. Za Vás, pán farár.
 

 

No a niekedy idúc z krčmy
aj za seba.
 

Nič Vám nevyčítam,

poznám veľa bystrých a skúsených ľudí a aj napriek tomu nedokázali prehliadnuť falošnosť socializmu, možno by Vám pomohlo čítanie sociálnych encyklík pápežov, ktorí jasne odsúdili socializmus ako zhubný systém...
 

 

"Blahoslavený chudobný duchom,lebo pre nich je iba královstvo nebeské":)....dovolil som si trošku parafrázovať na základe tvojej vety o socializme:)
Neviem ťa pochopiť.....aby som uviedol príklad(v poslednej dobe sledujem dokmunentárny seriál Letecké katastrofy)kým ty by si rozmýšlal ako zarobiť na leteckej preprave,ja ako ju spraviť lepšou a bezpečnejšou....hromada leteckých havárií,ktoré stáli stovky životov boli zapríčenené práve takým myslením ako máš ty.
Použité lacnejšie necertifikované súčiastky do lietadiel síce priniesli zisk majiteľom aerolínií ale za akú cenu?
Minulý týžden na STV2 dobrý dokumet o "plánovanej spotrebe" na západe,kde úmyselne vyrábajú výrobky s krátkou životnosťou....
Fakt mi z toho bolo na grcanie,ako zo všetkých ktorí sú v mene zisku(tí tvoji šikovný a bohatý jedinci)schopný obetovať životy iných, klamať, podvádzať a komrumpovať.
Plundrovanie a ničenie životného prostredia im tiež nie je cudzí....

Každý rozumný človek plánuje,šetrí a stará sa o hodnoty vôkol seba a to na úrovni rodiny(ako prvostupnového spoločenského-komunitného života) a o to väčší dôraz na tieto hodnoty by mal byť na najvyššom lokálnom stupni zvanom štát.
Áno, štát je komunitným systémom či chceš alebo nie,lebo to o čom hovoríš ty,si komunitný systém -štát nevyžaduje a je výsostne farizejské žiadať niečo od komunity ak na oplátku nič neposkytne,alebo im chce vnútiť niečo čo nepotrebuje...
Nuž polož si otázku...čo potrebujú chudobný ľudia?Vašu Vatikánsku zmluvu,či euroval?:)
Ako som už napísal na začiatku....Blahoslavený chudobný duchom,ktorí si nevidia dalej od nosa:)
 

Nepodsúvaj mi

svoje myslenie aké máš o mne, a už vôbec nezdieľam myšlienky, ktoré podľa teba vraj mám o štáte. Každá solidarita a každá pomoc má ísť subsidiárnym spôsobom, lebo inak sa sociálne zvrhne na socialistické... a to je rozdiel.
 

Takže predsa

nielen na lipovom čaji... ;-)
 

Trošku sme skĺzli

k malichernostiam čajovým a encyklikovým.
Pritom podstatnejším je názov Vášho, mimochodom zaujímavého, blogu.
"Na Slovensku pribúda chudobných detí..."

Pribúda, a to od roka 1989, ako ste si všimli. Lenže kto má na tom najväčšiu zásluhu? Že by to, čo tvrdíte Vy? (citujem) :

"keby štát hádzal trochu menej polien pod nohy" ?
"falošnosť socializmu" ?
"moje jasne zlé socialistické myslenie" ?
"zlé zákony, ktoré prijala ficovláda bez hlasov opozície" ?
"neoslobodenie sa Cirkvy od zlodejského štátneho rozpočtu" ?
"že Fico chce silný štát, aby všetko bolo naše" ?
"to, že chudobný vlastnou vinou je nezodpovedný" ?
"to, že Smeráci sú socialisti, nehovoria to ich ústa, ale ich skutky áno..." ?
"že ľudia môžu bratsky nažívať v akomkoľvek systéme, kde sa rešpektuje dôstojnosť každého človeka, okrem socializmu" ?
"to, že na zmenu myslenia zo socialistického na normálne treba niekoľko generácií..." ?
"to, že rovnostárstvo je to, čo bráni pokroku" ?
.....

Akceptujem všetky názory, podvedomie však trvá na logike. A niekedy ju Jožko evidentne postrádate. Žeby vekom?
Ale na druhej strane môžem sa mýliť ja. Vlani som neslávil 75-ku. Neslávim vlastne nikdy nič. V jednom sa aj pri pripustení stareckého hlúpnutia alias demencie asi nemýlim:
Nemýlim sa s absolútnou určitosťou v tvrdení, že súčasný systém demokracie nie je súťažou ideí, ale finančným dostihom. Finančné dotácie a vôbec akékoľvek pripustenie akýchkoľvek peňazí-dotácií do politického procesu a hlavne do jeho volebnej fázy je systémovou chybou demokracie. Toto potom už nie je systém, ktorý má právo dávať si “demos” do svojho slovného základu, toto je systém, ktorý má predstierať, že všetka moc je v rukách ľudu, že v skutočnosti vládnu tí, čo majú peniaze, teda Big Business. Tento systém nemá právo uskutočňovať križiacke výpravy kamkoľvek v mene svojho šírenia, tak ako nemalo kresťanstvo nikdy právo v mene svojich bájok zotročovať múdrosť pôvodného obyvateľstva kdekoľvek.
A v tejto súvislosti považujem aj charitu za nič neriešiteľnú. Čím samozrejme nechcem dehonestovať dobrovoľné, dobročinné akcie na pomoc trpiacim ľuďom, deťom, starým ľuďom, sociálne slabým, chorým a podobne. Lenže odstraňovanie dôsledkov ešte nikdy nič neriešilo, ak sa neodstránia príčiny.
 

Mýlite sa v tom,

že tvrdíte, že na Slovensku máme demokraciu. Nemáme, máme tu socialistickú monarchiu, prípadne partokratickú oligarchiu, to je jedno aký systém, ale od skutočnej demokracie ďaleko a navyše máme tu hromadu ľudí so socialistickým zmýšľaním a neschopnosťou prevziať zodpovednosť za budovanie spoločného dobra, je farizejské neodstraňovať aspoň časť príčin charitou, ak sa nedajú odstrániť príčiny chudoby, ktoré v rôznych zriadeniach budú vždy iné, ale chudobných budeme mať vždy medzi sebou...
 

Odporúčam Vám prečítať si,

čo ešte pred výstrelom Aurory napísal o robotníckej otázke pápež Lev XIII.
http://www.kbs.sk/obsah/sekcia...
 

No,

včera večer sme posedeli v našej chalupárskej krčme aj s naším pánom farárom. Zahrali sme 4 partičky šachu (3 som vyhral) a debatovali sme. medzi rečou som spomenul aj niektoré debaty na SME a ukázal som mu aj jednu reakciu na mojom androide-mojom kamošovi. Tu je:

http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/...

Priznám sa, že som nemal šancu o nejakom "rerum novarum". Priateľ ano.
Vysvetlil mi o čo išlo Levovi XIII, v roku cca 1890, aký to bol politik a hlavne priateľ Ruska. A že v otázke postavenia robotníka proletára skôr presadzoval odborové hnutie a jeho status pod vedením Cirkvy. Čiže čosi opačné, čo presadzujete Vy a Vaša opozičná pravica. Nie som v tom úplne doma, musím sa oboznámiť.
P.S. Náš starý pán farár je o tri roky mladší odo mňa, ale sem tam si rozumieme. Idem spať.
 

Neviem o tom, že by

som mal nejakú opozičnú pravicu, netvrdím, že robia všetko tak ako by mali, veľa katolíkov aj na vysokých politických miestach žiaľ nemá ani šajn o sociálnej náuke našej Katolíckej cirkvi... preto toľkí naleteli Mečiarovi aj Ficovi... ktorí sú akoby ich jedna mater mala :-)
 

 

List Rimanom 13

13 Každý nech sa podriaďuje vrchnosti, ktorá vládne. Veď každá vláda jestvuje len s Božím zvolením.

2 Kto sa teda stavia proti vláde, stavia sa proti zriadeniu, ktoré Boh ustanovil, a privoláva na seba trest.

3 Vláda predsa nemá naháňať strach tým, čo dobre robia, ale tým, čo robia zle. Kto koná v súlade so zákonmi, nemusí sa vlády báť. Naopak, kto robí dobre, dostane sa mu od nej pochvaly.

4 Veď Boh ju používa na tvoje dobro. Ale ak sa dopúšťaš zla, máš sa čoho báť, lebo nenadarmo má právo aj trestať. Lebo aj to je jej úlohou od Boha, aby trestala zlo.

5 Preto sa jej treba podriadiť nielen zo strachu pred trestom; je to aj vec svedomia.

6 Z rovnakého dôvodu napríklad platíme aj dane. Štát ich vyberá v záujme verejného blaha, a tak vyberači konajú svoje povinnosti vlastne z Božieho poverenia.

7 Dávajte teda každému, čo mu patrí: komu daň, tomu daň. Komu clo, tomu clo. Komu úctu, tomu úctu. Komu česť, tomu česť.


Jasná známka demokracie že?:)Prečo by sme mali rozhodovať o svojich vládach a daniach pravda?:)
A tu je jasný rozdiel...socialista hovorí že všetko máme vo vlastných rukách...my rozhodujeme,pravda to sa cirkvi nehodí a preto toľká nenávisť k všetkému čo má názov socialistický resp. komunistický:)
 

Presne tak: Socialisti

vravia, že majú všetko vo svojich rukách a boľševicky dotlačia iných, kde ich chcú mať bez rešpektovania ich ľudských práv, aj dnes to dobre vidno na Kube, či v Severnej Kórei, ak sa Vám tak tie režimy páčia, prečo sa tam nepresťahujete, tam budete poslúchať len vodcu a nemusíte sa podriaďovať nejakej opozícii a nejakým ľudským právam... ;-)
 

 

Jozef...tak ako to je s tým listom Rimanom...drží sa cirkev ešte tejto doktríny a takto nejak si predstavuje demokraciu?:)
Nuž aby si bol v obraze ....komunizmus nebol nikde a nikdy uvedený v prax.najmarkantnejším znakom komunizmu je neexistencia peňažného systému v štáte....Iste uznáš že sme tu ani nikde inde nič také nemali...

Socializmus.... je politická a ekonomická teória obhajujúca spoločné vlastníctvo výrobných prostriedkov, distribúcie a výmeny ako spravodlivý spôsob účasti na národnom bohatstve.

Tu niet zmienky o vedúcej úlohe nejakej strany,ani o vodcovstve....forma socializmu je variabilná avšak neodporujúca princípom demokracie.

V Severnej Kórei nemajú komunistickú stranu ale stranu práce a neriadia sa Marxizmom ale majú vlastnú ideológiu zvanú Čučche...

Na obe tebou spomínané krajiny bolo uvalené ekonomické embargo ....nuž netuším kde by sme boli my za týchto podmienok...vlastne viem...ale to je nepublikovateľné..

Nuž ak ma ty posielaš na Kubu či KĽDR i ked neviem prečo,nakoľko ani jedna z tých krajín nemá vybudovaný komunizmus,tak ja ťa môžem poslať do kapitalistických krajín,kde náš socializmus z 80 rokov by ti pripadal ako raj na Zemi...

Ľudské práva....hmm...čo si pod tým konkrétne predstavuješ?Právo byť bez práce,právo nemať kde bývať,právo nemať čo do úst....hmm ved vysvetli tej tebou spomínanej rodine aké nádherné majú práva a mali by byť vlastne štastný...
 

 

Politika planovaneho zastaravania... toto si pozri aby si pochopil čo sa snažíš obhájiť

http://www.youtube.com/watch?v...
 

Ked zlyhavaju

argumenty, tak nasleduje posielanie na Kubu alebo do Severnej Korey. A z nejakeho poctu 180 statov vypichnut vzdy tych 10 najbohatsich a operovat s nimi. Tych zvysnych 170 sa uz akosi nespomina, nehraje im to do alibizmu. Schvalne by ma zaujimalo, ci by takito experti chceli zit napriklad v tej "strasnej" Venezuele alebo v ktorejkolvek inej krajine Juznej Ameriky.
 
Hodnoť

Koho to podporuješ?

Príbeh rodiny, ktorá je po 21 rokoch manželstva na mizine, dostáva dary od iných, ale bojuje s alkoholom, nie je srdcervúci . Srdcervúca je naivita tých, ktorí sú ochotní do nej investovať ďalšie dobrovoľné príspevky. Dnes rodičia štyroch detí plačú, že nemajú na prežitie, lebo mamička si neplatila príspevky do fondu zamestnanosti, tatinko spokojno popíja, 15 rokov opravujú dom a tvária sa, že asi nie je obyvateľný napriek to u, źe sa kvoli jeho rekonštrukcii zadlžili, manžel naložený v liehu plače nad nedostatkom zákaziek, ale o to viacej obidvaja trpia vyhoretím a nedokážu už ďalej prežívať bez mizerného štipendia pre svoje deti, aby zostalo viacej peňazí na chlast. Dvaja vysokoškolsky vzdelaní ľudia sa nevedia zaradiť do života? Zato ale narobili požehnane detí, veď ono dajako bude..a potom sa jeden z nich chopil fľaše, druhý sa psychicky rúti a vy ostatní sa starajte a posielajte prispevky a modlitby -.no jedna nádhera na zaplakanie. Normálny človek si vie zrátať, že ho alkohol stojí veľa peňazí, ktoré budú chýbať v rodinnom rozpočte. Nornálny človek si vie zrátať, že psychickým zrútením sa problémy nevyriešia, zatne zuby a bude makať. Tu už nie je miesto lre súcit. Takíto ľudia musia najprv tvrdo padnúť na dno - možno sa im podarí zmo ilizovať sily a začať znova a lepšie. Akákoľvek charita ich iba utvrdzuje v dom ienke, že v najhoršom prípade funguje deus ex machina. Ak sa tejto ilúzie nezbavia, budú sústavne žobrať o po oc zvonka a nepochopia, že najsilnejšiu po ocnú ruku nájdu kedykoľvek na konci vlastného ramena.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

Najčítanejšie


 1. Peter Kollega: Som zločinec a nechcem aby ma riešila Ficova kurtizána a Čižnár-Gašparovičovi protežanti 2 823
 2. Jozef Sitko: Ficov zákon o teple „okradol“ veľa domácností 2 192
 3. Stanislav Martinčko: Excelentný Rašiho plán na Koronu! 1 713
 4. Mišo Šesták: Ako známy rómsky muzikant zhudobnil vypálenie Lučenca ruskou armádou 1 442
 5. Dominika Dongova: Kňaz, jeho slová a ja.. 1 349
 6. Martin Ondráš: Minister pochopil, že Agrokomplex patrí pod jeho rezort, výborne! 1 145
 7. INEKO: Rozbité vozovky sa dočkajú veľkých opráv 1 103
 8. INEKO: Počet mostov v zlom stave sa za 5 rokov zdvojnásobil 795
 9. Adam Puškár: Obec Marianka varuje Stupavu pred výstavbou projektu Habánky 791
 10. Rudolf Pado: Posledný výstrel Rudolfa Pada 723

Rebríčky článkov


 1. Naďa Mitanová: Neodoslané listy, pozabudnuté sny, záhrady zarastené burinou...
 2. Richard Gajarský: Šialené komentáre k článkom.
 3. Stanislav Martinčko: Excelentný Rašiho plán na Koronu!
 4. Olívia Lacenová: Bitcoin si razí cestu nahor. Prekonal trojročné maximá
 5. Peter Biščo: Pán premiér, je nevyhnutné odložiť plienky a ...
 6. Nikola Ivanov: 10 častých chýb pri investovaní
 7. Peter Žiak: Mao-Tovič - za 9 mesiacov tam, kde Fico za 12 rokov ...
 8. Miroslav Binčík: Deti, kto sa nezmestí na javisko, pôjde do sakristie
 9. Dušan Seberíni: Bájka o besnom kocúrovi
 10. Miriam Studeničová: Nepokoj duše


Už ste čítali?