Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Na Slovensku pribúda chudobných detí... (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 4 5 6

Hodnoť

zaujala ma

obhajoba KDH, že koľkými hlasmi disponovala. No bolo ich dosť na prijatie Vatikánskej zmluvy, prečo ich nebolo dosť na ochranu chudobných detí? Veľmi ma mrzí, ale na porušenie práv opusteného dieťaťa som upozornila aj p. Brocku, ktorý príslušný rezort viedol, aj p. Lipšica, bol poslancom NR za KDH, aj p. Radičovú, tiež šéfovala rezortu práce a soc. veci, dokonca aj mimovládku, ktorá ochranu týchto detí má v logu, keď pýta peniaze a predsedá jej člen KDH a jeho otec povzbudzuje za ochranu života od počatia. Smutné, bolo poznanie, že všetci pracujú spôsobom, ako pracovala p. Tomanová a aj p. Richter. Oslovila som aj KBS a odozvou bolo mlčanie. Myslite, že stačí stavať pomníčky nenarodeným a 25. 3. biela stužka? Kedysi Voltaire povedal,že keď ide o peniaze, všetci ľudia sú rovnakého náboženstva. Tým určite nemyslel charitu, lebo to by tento blog o pomoci chudobným deťom nevznikol. Všetko je o ľuďoch a zatiaľ poslanci ľaví, či praví slúžia peňaženkám vlastným, či svojich verných. A my čítame o utrpení, týraní, či obchodovaní s deťmi. S tými, ktorí sú našou budúcnosťou, nech sa na to pozeráme z akéhokoľvek pohľadu a akokoľvek s tým súhlasíme, či nesúhlasíme.
 

Nedokážem posúdiť kto má

akú mieru na zavinení situácie, viem len jedno, že za terajšej vlády pribudlo oveľa viac chudobných ako za predošlých vlád, pretože pribudlo nezamestnaných aj vďaka zlým zákonom, ktoré prijala ficovláda bez hlasov opozície, teraz je to len a len ich zodpovednosť.
 

 

bojím sa, že zodpovednosť za zlo, vidí len málo zodpovedných a preto je stále horšie. Pretože od roku 1989 nebolo žiadne zlo proti obyvateľom potrestané, stále sa len nabaľuje, preto je stále horšie. Keby som videla, že pravicoví politici aspoň verejne priznajú, v čom pochybili a bola podaná aspoň jedna žaloba na zločiny bývalého režimu, pretože v odsúdenie už ani neverím, tak by som povedala, že sú na inej strane spektra, čiže sú za ochranu dobra. Zatiaľ som nikoho verejne vystúpiť nepočula ani nevidela, čiže idú všetci v jednom rade. Neobstojí, že sám nič nezmôžem, aj malá iskra zapáli veľkú vatru. Pokiaľ sa stále vedú akože "boje" proti niekomu a nie za niečo, nedá sa očakávať zlepšenie. Keď vidím kandidátov na šéfov VÚC a dokonca aj tých pravicových, to z jednej výnosnej stoličky na inú, akoby boli patentovaní na všetky oblasti. Zaujíma ešte týchto kandidátov služba pre ľudí? Ja tiež často myslím na detí, ktorým zodpovední mnohokrát berú aj šancu na slušný život a mnohokrát aj pod rúškou tej najväčšej lásky Božej!
 

Tí zlí sú preto takí silní,

lebo tí dobrí sú takí slabí...
 

keď už politizujete - pár faktov

Fary, kostoly a ostatné budovy si financujú cirkvi bez pomoci štátu.
V minulom roku cirkvi dostali z rozpočtu 37 555 040 eur, najviac z toho sa ušlo
rímskokatolíckej cirkvi, a to 22 110 780 eur. Príspevok sa odvíja od počtu duchovných a
na Slovensku je 3 746 rímskokatolíckych kostolov.
Ďalšie výhody: Nielenže sa všetci skladáme na platy, odvody a dôchodky farárov, ale pomocnú ruku dostávajú aj vo forme úľav na dani.
http://www.pluska.sk/spravy/z-...
„Od daní sú oslobodené kostoly a sakrálne budovy, neplatia sa ani v prípade takzvaných kostolných zbierok,“ hovorí Bednár, hovorca ministerstva kultúry, ktoré cirkvi eviduje.
 

No

a? Každý len tliacha a nikto nerobí nič preto, aby sme sa konečne oslobodili od zlodejského štátneho rozpočtu, ja som za odluku už dávno, pomohlo by to všetkým zúčastneným...
 

Nepolitizujem,

ja ako dôchodca s dôchodkom 287 Eur, nemám dôvod politizovať. Pracovala som celý život a vychovala 3 deti a mala som v profirodine dieťa z DeD 6 mesiacov. Prečo to nezaujíma ani p. Červeňa. Kto už má právo poukázať na pravdu, keď aj kňazi mlčia?!
 

Podľa čoho usudzujete, že

ma nezaujíma niečo, o čom mne píšete teraz po prvý krát? Na akú pravdu mám poukázať?
 
Hodnoť

 

Pekne, ale placete na nespravnom hrobe... takyto scenat, a mnohe ine, je priamo dosledkom nami pouzivaneho penazneho systemu frakcneho bankovnictva a dlhovych penazi! niekomu ten cierny peter vzdy zoostane v rukach, to o co ziadate je aby si cierny peter zobral niekdo iny do ruk :/ viac na www.penaznareforma.sk
 

<< < 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie


 1. Peter Remeselník: Prečo polícia odmietla potrestať páchateľa, ktorý narazil autom do ľudí a ušiel ? 1 357
 2. Stanislav Martinčko: Pellegriniho HLAS-SD podobný hlasu z Generálnej prokuratúry?? 780
 3. Rudolf Pado: Hyeny v plášťoch a anemická veda na prahu Matovičovho experimentu 202
 4. Mišo Šesták: Vražedné susedské spory v stredoveku 173
 5. Soňa Bulbeck: Absurdnosť antikoronavírusových opatrení v praxi... 157
 6. Pavel Macko: Dobrý krok, ale do cieľa je ešte ďaleko. 125
 7. Pavol Kopecny: Celoplošné testovanie podľa mňa nie je rozumné. 111
 8. Ján Rudolf: Ako sme obstarali milióny antigénových testov 111
 9. Simona Kyselicová: Ako sa (ne)dodržujú nariadenia počas cesty lietadlom 109
 10. Martin Greguš: Premiér Matovič vs Občan Greguš. Igor, hovorím ti NIE 77

Rebríčky článkov


 1. Vladimír Bohm: Lockdown = zníženie šírenia nákazy, otvorenie = nárast a stále dokola, prečo?
 2. Ivan Čarnogurský: SYMBOL 1488 JE FAŠISTICKÝ SYMBOL
 3. Patrik Lenčéš: A čo na to Boh? Nebojte sa!
 4. Marian Vojtko: Čo to pápež povedal?
 5. Jan Vaněra: Navštívili sme Žarnovicu - 17.10.2020
 6. Marian Letko: Venované popieračom a sebcom
 7. Štefan Vidlár: 13. komnata
 8. Miriam Studeničová: Už nie slová, ale činy! Blíži sa k nám dianie v znamení kríža!
 9. ADRA Slovensko: Dobrovoľníctvo v Gruzínsku, kde čas plynie akosi pomalšie
 10. František Cudziš: Chytá vás, SME-tiari, panika?


Už ste čítali?