Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Opäť máme dobrého pápeža! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

jozef,ja len tolko
potešilo ma zvolenie tohto Františka :D hlása späť ku Kristovi. a mám pocit že mu ide o skutočne o reformu cirkvi. Môj názor na predchdcovJP2 a B16 by som charakterizoval asi takto: JP2 ľudomil, básnik, filozof B16 filozof teológ, priamy sv. o. František je ako keby kombináciou predchádzajúcich pápežov. čo dodať záverom možno by bolo dobre keby si sv.o. Františka brali príklad celá cirkev( ale aj tá na slovensku) a to pekne od každého. či KBS alebo laikov.
blskanaopicke
<< < 1 2 3 4

Myslím, že každý

úprimný človek si rád vezme vzor od niekoho, kto ho v niečom presahuje... A našťastie vždy budeme mať okolo seba ľudí, ktorí nás v niečom predbehli... ;-)
 
Hodnoť

 

Jozef o novom pápežovi vieš tak málo že nie si kompetentný o ňom písať objektívne. O tvojej snahe písať pozitívne za každú cenu svedčia poloprázdne reči že je sám sebou atď. Buď úprimný a uznaj že by si o ňom nenapísal nič zlé. Vy kňazi často píšete a hovoríte s istotou o tom čo len tušíte a presviedčaťe o tom seba a iných. Ak vás niekto upozorní na nedostatok trivialnej pravdivostnej hodnoty vyhlasite ho za neprajnika, nepriateľa. Múdry muž nepíše o tom čo nevie s istotou. Ale ak si úprimný povedz čo by si potom písal, robil?
 

Nikto nie je kompetentný

písať objektívne, každý píše subjektívne. Rovnako subjektívne je aj Tvoje hodnotenie toho, prečo som napísal, a čo som napísal. :-)
Alebo medzi objektívnym a subjektívnym je taký rozdiel podľa toho, či to píšeš Ty alebo niekto iný? Poznám veľa ľudí, ktorí pochybujú o všetkých pravdách, okrem tých, ktoré považujú za nespochybniteľné... ;-)
Ak si úprimný, povedz, nakoľko považuješ za objektívne Tvoje hodnotenie môjho subjektívneho zamyslenia...
 

Opäť máme dobrého pápeža!

Vždy sme mali len dobrého. A máme len a len dobrého. Opäť a stále.
http://img.cas.sk/img/12/fullw...

„Otec, ako priamy a neprerušený nástupcu apoštola Petra, tak isto ako aj jeho učiteľ – veľký Lenin, spája geniálnu schopnosť teoreticky predvídať a vedecky zovšeobecňovať priebeh historických udalostí s obrovskými praktickými skúsenosťami vo vedení robotníckeho hnutia, v budovaní socialistického štátu.

Celý život otca – od celkom mladých rokov, až vyše pol storočia – je venovaný neprestajnému, obetavému boju za vec robotníckej triedy, za šťastie pracujúcich. Prekonáva neuveriteľné ťažkosti a utrpenia, opovrhuje nebezpečenstvom a nepozná strach v boji proti nepriateľom pracujúcich, je nezmieriteľný v boji proti všetkým nepriateľom marxizmu-leninizmu, vrele miluje ľud, pracujúcich – tieto črty charakterizujú tvár otca ako veľkého revolucionára, múdreho vodcu a priateľa pracujúcich.“
Jeho oslovenie a čestný titul sú „Svätý otec“, sám sa tiež od 6. stor. často označuje ako „servus servorum Dei“ (sluha sluhov Božích). Ďalšie tituly sú od 13. stor. Summus Pontifex a od 14. stor. Pontifex Maximus. Titul „patriarcha západu“ bol v roku 2006 vypustený z oficiálnych oslovení a titulov Otca. Úradné tituly sú „biskup rímsky, nástupca kniežaťa apoštolov, primas taliansky, arcibiskup a metropolita rímskej cirkevnej provincie, suverén štátu mesta Vatikán“.
Jeho symbolmi sú: Meno (Od 11. storočia novozvolený pápež nepoužíva svoje občianske meno, ale prijme pápežské meno), pálium (Je biely vlnený pruh s votkanými piatimi krížikami. Tie znamenajú utrpenie Krista. Na troch z nich su symbolicky zobrazené klince, ktorými bol pribitý na kríž), Rybársky prsteň (Je na ňom zobrazený svätý Peter na loďke so sieťou. Je symbolom nasledovníctva svätého Petra), Tiara( je trojitá pápežská koruna. Od roku 1968 sa ako symbol vzdania sa svetskej moci pápeža nepoužíva), Mitra (je vysoká, hore zašpicatená pokrývka hlavy), Odev (bielej farby symbolizuje nevinnosť a milosrdnú lásku. Je farbou svetla a obrazom Krista, ktorý je svetlom sveta. Má 33 gombíkov, čo symbolizuje 33 Kristových rokov).

P.S.
Výnimkou podĺa mňa medzi opäť dobrými pápežmi bol len Pius XI., a to svojimi encyklikami o riešení sociálnej otázky (Rerum Novarum a Quadragesimo Anno). Jožko vie prečo - katolícka cirkev zaujala v nich stanovisko podporujúce nedotknuteľnosť súkromného vlastníctva.

Inak všetci boli dobrí, akože inak.
 

 

Objektívne píše ten, kto má dôkazy na podporu svojich tvrdení. Ja a Ty, alebo ani ja ani Ty. Je vhodné pochybovať aj o "nespochybnitelnych" pravdach, na ktoré niet dôkazov. Objektívne vedieť na základe dôkazov je viac ako subjektívne veriť na základe dojmov a pocitov.
 
Hodnoť

to smrdi pruserom

vyjadrovat sa v mediach napriek zakazu šefstva, dufam ze nebudes potrestany...
 
Hodnoť

a ktorý pápež bol zlý?

Spomenul autor aspoň jedného? Alebo taký neexistoval?

Podľa mňa každý pápež sa veľmi previňuje. A to tým, že potvrdzuje viaceré dogmy, ktoré sú v príkrom rozpore s Božími zákonmi. Preto pápeži neslúžia Svetlu ale temnu, aj keď nevedome.
 

<< < 1 2 3 4

Najčítanejšie


 1. Július Kovács: „Ja keby som mal tú moc spravím také Harakiri, len by sa tu prášilo“ ! 8 021
 2. Ondrej Putra: Naozaj veľa trhaviny v Libanone? 4 236
 3. Vladimír Čuchran: Vodné centrum, košický aquapark 2 372
 4. Milan Koval: Pán Boris Kollár, predseda SME RODINA a plagiátor. 1 239
 5. Miroslav Babič: Ako jednoducho vybabrať s konšpirátormi 854
 6. Mišo Šesták: Keď ruská armáda dostane príležitosť páliť a rabovať 736
 7. Věra Tepličková: Ľutovať či odpísať? 718
 8. Július Kovács: Nech Majský a jeho deti vrátia peniaze, inak nech zdochne v base. 637
 9. Martina Hilbertová: Kto je v práci diskrimovaný viac ako ženy? No predsa matky 576
 10. Mária Haršániová: New York v čase korony II 415

Rebríčky článkov


 1. Július Kovács: Fico členovia Smeru, Hlasu boli zmazaní z obchodného registra. Čižnárove peklo na rozlúčku
 2. Štefan Vidlár: Pandémija blbosci
 3. Olívia Lacenová: Striebro sa konečne prebralo z letargie
 4. Milan Koval: Pán Boris Kollár, predseda SME RODINA a plagiátor.
 5. Vladimír Krátky: Sulík odvolal riaditeľku SOI . Konečne .
 6. Miroslav Galovic: Slovenské Černobyle XIII. Žilinské fragmenty.
 7. Jozo Peric: Infobip je prvým chorvátskym jednorožcom s investíciou 200 miliónov dolárov
 8. Miriam Studeničová: Čo nám chce povedať choroba?
 9. Július Kovács: „Ja keby som mal tú moc spravím také Harakiri, len by sa tu prášilo“ !
 10. Lukáš Baloga: Čím sa táto kríza líši od ostatných? Predovšetkým ochotou riskovať


Už ste čítali?