Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Skončí postávanie pred kostolom? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Tieto "veci" sú v ľuďoch, je jedno či v mladých, starých... to je o viere, tá sa vysvetliť nedá. Je to ich postoj. A na dedine je to v prvom rade o tom, že v nedelu sa patrí ísť na omšu - tak idú. Čo tam robia, je už druhá vec. Vidím to u nás, keď idem okolo. Ja tam totiž nechodím. Ale je mi to skôr smiešne - vyštafírujú sa (cháp obleky) idú cez celú dedinu do kostola a potom pri cigarete sú akože na omši :) čistá forma malomeštiactva... Len aby druhí neohovárali, že neboli v kostole :)
JaneDoe45
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > >>

 

Je vidiet, ze nternetove fora a slovensky vidiek su dva rozne svety. Tu na fore maju katolici pocit ukrivdenosti a citia sa vysmievani za svoju vieru.
Na slovenskom vidieku je situacia opacna, aby ludia neboli vysmievani a ohovarani, tak idu v nedelu akoze do kostola. A to sa pise rok 2014. Este pred par desiatkami rokov nebyt veriacim, ci neist do kostola, bol v ociach verejnosti strasny precin. Ako hovori slovenske prislovie: Kazdy chvilku taha pilku...
 

Ja práveže nechcem,

aby sa pretvarovali len preto, že sa patrí, jasne som to napísal...
 
Hodnoť

 

Som ateista, napriek tomu rád navštevujem kostoly a cirkevné chrámy. A navštívil som ich neúrekom v rámci ciest po SK aj po Európe. Pre úžasnú, niekedy honosnú, inokedy skromnejši architektúru, ale vždy plnú duchovna. Sú miestom, kde aj ja, ako ateista, mám odrazu iný pocit. Pokora sa tomu hovorí. A pokiaľ sa niekam dostanem v čase omše, tak je to skvelé. To duchovno a pokora sa ešte znásobí. Neviem si predstaviť ostať stáť vonku, pred kostolom. Som ateista, nemodlím sa a keby som bol veriaci, tak to postávanie vonku už vbec nie a nechápem to. V tomto s článkom súhlasím. Ak stáť vonku, tak niekde inde.
 

Duchovno sa naozaj dá vnímať,

uvedomil som si to hlavne v lete, keď som navštívil chrám na Ukrajine, ktorý tam stojí už tisíc rokov...
 

 

Vzdy ked si budes chciet predstavit to "duchovno" tak si naprv preber v hlave, ze kolko robotnikov pri stave takeho kostola umrelo a kolko ludi hladovalo pretoze ich cirkev vyzmykala aj z grosov, ktore nemali lebo ved treba postavit kostol...
 

 

Na mnohych dedinach to vidno aj dnes. Kostol vynoveny, zrekonstruovany a nablizkany, zvysne domy na dedine polorozpadnute....
 

Pri stavbe nášho kostola

nikto nezomrel a nikto nehladoval. Je to platne postavená stavba? :-))
 

 

Predpokladal som, ze chodil navstevovat historicky starsie kostoly a nie "novostavby" kde uz stat a zakon diktovali bezpecnost pri praci a pod.
 

 

A predstav si, že dokonca aj tvoji rodičia i kvôli tebe umreli (alebo raz umrú), koľko rokov si im zo života ubrala ty, či kvôli nevyspatým nociam alebo keď si ich celú pubertu zlostila?
A aj tak keby sa dalo, splodili by ťa z lásky znovu. Tak isto dali tí ľudia či už pozemky alebo peniaze na cirkev dobrovoľne, len takí ako ty tomu nechcú veriť, keďže pozerajú len na vlastné dobro.
 
Hodnoť

 

ze aka teo-algebra: jeden hriech je viac ako dva hriechy, jeden velky je viac ako dva male...mate aj nejaku metriku? Mozno ti mladi, co postavaju, riesia taketo algebraicke ulohy, pocitaju prieniky mnozin hriechov, ich absolutne hodnoty, skusaju matice, overuju hypotezy a dokazuju tvrdenia, vety a lemy. Zrejme prepadli kultu Leibnitza alebo -nedajboze- Riemanna.
 

Myslím, že vieš posúdiť

rozdiel medzi tým, či ti niekto omylom spakruky dá po líci a či ti dá dve päsťovky s boxerom. Ak nevidíš teoretický rozdiel, popros niekoho, nech ti s tým pomôže prakticky... :-)
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Uľavilo

sa?
 

 

Ani nie, ty martýr. Ale nezdržuj sa blogovaním, je dosť malých detí, ktorím treba vyhovoriť evolúciu a používanie zdravého rozumu, any si následne vštepil slepú poslušnosť voči všetkému a každému, kto sa oháňa prázdnymi frázami. A nemal by si strácať čas v diskusii, určite máš prístup k dostatočne starým a chorým ľuďom, a tým treba poriadne nahnať strach zo smrti, aby kasička pekne cinkala.
 

Niekedy závidím

ľuďom ako si ty. Uľahčujú si život tým, že bohorovne vyhlasujú, ako rozumejú zložitým otázkam života a vzťahov... Ale hneď tú závisť zaženiem, jednoduchý život nie je pekný...
 

 

jOžKO, NIEKTORí KŇAZI SAMI VYHáŇAJÚ MLADýCH ĽUDí Z KOSTOLOV SVOJíMI NEZážIVNýMI KáZŇAMI A FORMáLNYM SLúžENíM OMšE.kEĎ SLúžIL bEZáK NIKTO MU PRED KOSTOLOM NESTáL.
aTO čO MU VYVIEDLI ZA TO BY SA MALA rkc HANBIť !!!
 

 

Závisť je prirodzená, hlavne u ľudí, ktorí nevedia ťažké životné situácie riešiť inak ako klamstvom a ilúziami. Ale nič sa neboj, jedna, dve básničky a neviditeľný predseda ti to odpustí.

Hádanka na víkend. Lieta to v čiernom hábite a parazituje na ľudských emóciách. Čo je to? Správne, Dementori z Azkabanu.
 

Tebe tvoj "jednoduchý" život

ani trošku nezávidím. Je mi ťa ľúto, naozaj...
 

 

Závisť, ľútosť... emócie ako obrana, tupý pracovný nástroj, čo na tom, že sú klamstvo a zakrývajú pravdu? Dúfam, že si tú tvoju pasívnu agresivitu nevybiješ na niekom zo svojho stáda, veď dehumanizácia, dávanie ľudí na úroveň zvierat a menej, je prvý krokom k tomu, aby sa s nimi mohli robiť nepekné veci.
 

Je mi ťa ľúto,

hádzať blato z kríkov, na to naozaj netreba odvahu... :-))
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > >>

Najčítanejšie


 1. Martin Plesch: Ktorých žiakov treba vrátiť do škôl? 3 222
 2. Marek Mačuha: SaS - prestaňte s tým populizmom! 2 180
 3. Mišo Šesták: Keď si sovietsky vojak nesmie vypiť 1 750
 4. Peter Kollega: Vzniká rakovinový nádor ŽVAST. V priamom prenose. 1 504
 5. Elena Antalová: Tu, v kupleraji, našom raji 1 265
 6. Martina Hilbertová: Z vodární ďalej odtekajú peniaze, hoci si riaditeľ zaplatil až troch poradcov 939
 7. Peter Gregor: Pomsta sa vypomstila, čo ďalej? 924
 8. Július Kovács: Kotlebovci sa vyhražali Matovičovi smrťou pred jeho domov doniesli mu truhlu a vence 827
 9. Irena Simunekova: Rozprávková krajina - Inovec 818
 10. Eva Jarábková: Prepadli sme cez zábradlie a rovno do hnoja 774

Rebríčky článkov


 1. Jakub Tinak: Môj dvojmesačný pracovný pobyt v Brne.
 2. Ján Pancák: Fejkové profily nitrianskych vrahov.
 3. Peter Biščo: Urobila som to, čo som ani neurobila - nepamätám sa.
 4. Naďa Mitanová: Moje drahé miesta a zvuky.
 5. Július Kovács: Kotlebovci sa vyhražali Matovičovi smrťou pred jeho domov doniesli mu truhlu a vence
 6. Štefan Vidlár: Záhorák šecko skúr ví
 7. Michal Madaras: Politický boj má hranice
 8. Vladimír Krátky: Mám home office, deti dištančnú a tu v hlavnom meste sa trápime s predpotopným internetom
 9. Roman Hutira: Za pracovnou ponukou dnes sa zväčša skrýva kompromis na úkor peňazí, či pracovnej náplne.
 10. Štefan Vidlár: Hlasný Hlas


Už ste čítali?