Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Napíš europoslancovi, nech neblbne... (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Absolutne nesuhlasim s tvoojim prvym odstavcom. Nebola si magnet pre uchylakov, take skusenosti ma vzcsina dievcat, aj ja som zazila obchytkavanie na ulici este v detskom veku a neskor, ako som to tu uz opisala aj obtazovanie a obchytkavanie od stryka. A prave preto, ze v nasej silne katolickej rodine bola sexualita uplne tabuizovana a vobec som nevedela, ze take nieco, ako sexualne obtazovanie existuje, kym som sa s tym, ako dieta nestretla, nevedela som sa branit a reagovat. Keby mi ako dietatu niekto vysvetlil, ze to je zakazane a nikto nema pravo sa ma dotknut, asi by som vedela, ako sa branit.
Fillomena
Aha, magnet pre úchylákov
ktorého bigotná katolícka matka-lekárka nechala vyrastať ako drevo v lese, kým sa dieťa nenaučilo čítať a neprečítalo si veku neprimerané informácie z odborných kníh. Dieťa síce nerozumelo , o čom sa tam píše, ale pekne vtipne si vylepšilo pojmový aparát. Vo veku 10 rokov konečne divča čo to pochopilo a uľahčilo život vlastným bratom, lebo tí by si tiež buďto museli počkať, kým sa naučia čitať zložitý text, alebo by zostali rodičmi nepoučení až do prvej polúcie, kedy by mamička spráskla ruky a zavolala tatka, aby začal s prednáškou. Najlepší na celej tej historke je ujo úchylák, ktorý ťaží z totálnej nevedomosti dievčat a osaháva a osaháva, kým ho smrtka neskosí infarktom v požehnanom veku. Hahaha, už chápem, kde sa berie ten pojem "predčasná sexualizácia". To vymysleli ľudkovia, ktorým do zhruba 9-10 rokov veku rodičia o sexualite nepovedali nič, o to viacej im však dávali najavo, že niektoré časti tela nemajú nijaký názov (je naozaj smiešne, keď 10 ročné dieťa zrazu objaví slovo penis a "papučník") ,lebo sa nepatrí o nich ani hovoriť. Jasné, že také dieťa nebude doma hovoriť o tom, že ho ujo obchytkával (a možno je to ujo-člen rodiny, nie cudzí neznámy človek) , veď o tých častiach tela sa nehovorí , mamka by sa hnevala. Sexuálna výchova nikoho nesexualizuje, len podáva primerané, pravdivé a prirodzené informácie o ľudskej prirodzenosti.
mrrr
tak si si ulavil, a? pointa ti ako obycajne usla. totiz ze prevencia sexualneho zneuzivania nema NIC spolocne s vedomostami dietata o sexe. tazisko je uplne inde. nuz ale to by bolo asi privela chciet prave od teba chapat realitu. mimochodom - pred 30 - 40 rokmi pojmy ako penis ci vagina nepouzival nikto - aj lekar v ambulancii len ojedinele, pretoze by mu malokto rozumel. moje deti tie vyrazy poznaju odkedy zacali hovorit. a som rovnako bigotna katolicka ako moja matka takze skludni hormony chlapce, a zacni mysliet. teda ak mas cim....
myslim teda som72
Lenze ja som zazila opacny estrem. Moji rodicia boli nabozenskym prostredim a vychovou poznaceni natolko, ze to ovplyvnilo aj nas deti. Ty hovoris o extreme z druhej strany, kedy sa sexualita stava vynosnou komoditou predavanou mediami. Ani jeden extrem nie je dobry, aj prvy, aj druhy pripad deformuje u deti chapanie sexuality. Preto som za sexualnu vychovu na skolach, (kedze je prilis vela rodicov, ktori nie su schopni primeranej sexualnej vychovy deti vzhladom na vlastne problemy v tejto oblasti), ale idealne by bolo, aby sa sexualna vychova na skolach vysvetlovala v kontexte intimnosti, vernosti a zodpovednosti s poukazanim na negativne dosledky a rizika komercionalizacie sexuality.
Fillomena
<< < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 > >>

iste

extrémy sú problém

Generácia rodičov narodených cca medzi vojnami - matiek - sa napríklad riadila knihou "Naše dieťa". Boli tam také veci ako: že treba dieťa kojiť a pristupovať k nemu s rúškou na tvári, že treba dodržiavať rytmus kojenia, že ak dieťa je hladné alebo plače medzi kojeniami - tak má matka zlé mlieko, že dieťa netreba moc pestovať a treba ho nechať "vyplakať".... a podobné nezmysly.
Aj to pripíšeme náboženstvu?

Sex bol tabuizovaný len čiastočne - jednoducho sa o ňom hovorilo inak. Nepoužívali sa odborne korektné pojmy - ale také ľudové. Akcentovali sa viac vzťahy. Všeobecne. To nebola záležitosť len veriacich.

Na školách existovala "výchova k manželstvu a rodičovstvu" - nie ako predmet ale ako tématické hodiny s odborníkmi. Neviedli ich učitelia. Viedli ich ľudia, ktorí boli pripravovaní hlavne v tom, aby dobre reflektovali hlavne sami seba - aby sa minimalizovali osobné projekcie.

Učitelia nemajú svoje vlastné problémy v sexuálnej oblasti? Myslíš, že tam nehrozí projekcia vlastných postojov a skúseností? Navyše dôležitá je atmosféra bezpečia a dôvery - to je jednoduchšie dosiahnuť v škole ako v rodine? Dieťa bude bez problémov otvorene hovoriť pred učiteľkou, ktorá ho na inej hodine hodnotí a dáva mu zlé známky?
 

inak

nebezppečná je veta: "je prilis vela rodicov, ktori nie su schopni primeranej sexualnej vychovy deti vzhladom na vlastne problemy v tejto oblasti"

KTO má rozhodnúť, aká sexuálna výchova je PRIMERANÁ?

Aké dôsledky môže mať podsúvanie myšlienky o neschopnosti rodičov vychovávať svoje deti?

Gaussovka nepustí - ano sú rodičia, ktorí vo výchove zlyhavajú - ale nie je to väčšina a určite nezlyhávajú hlavne v sexuálnej výchove - ale zlyhávajú potom už celkovo - tam je potrebné dieťaťu pomôcť inak ... nedostatok starostlivosti a vzťahu s rodičmi nevyrieši sexuálna výchova.

Aké dôsledky môže mať podsúvanie myšlienky, že najlepším garantom "primeranej" výchovy je štát?
 

 

To mas odkial ze prevencia pred niecim zlym nema nic spolocne s vedomostami o danom zle? Odporucam ti zmenit si "myslim teda som" na "snivam teda som".
 

 

´´nieco zle´´ nevystihuje podstatu - sexualne zneuzivanie je velmi specificke, zasahuje nielen fyzicku, ale aj emocionalnu sferu, najmä u deti.
dieta dokaze velmi presne vycitit, ze aj na pohlad neskodny dotyk je nieco nepatricne - totiz zamer. a v pripade sexualneho zneuzitia aj vtedy, ked si rozumovo neuvedomuje (nulove informacie o sexualite) co rpesne sa deje.
mam s tym bohate skusenosti - väcsie ako by som si zelala...
 

Toto

bolo také detinské.
 

Nie, nebolo

detinské je domnievať sa, že sexuálna výchova má začať niekedy okolomzačiatku puberty. Sexuálna výchova je súčasťou výchovy dieťaťa už od narodenia, dieťa postupne poznáva svet okolo seba aj seba samé a rodičia mu v tomto poznávaní musia pomáhať. Učíme dieťa rozprávať, sme to my rodičia, kto učí dieťa nové slová a sme to my, kto dáva veciam a javom názvy. Kde tu je sexuálna výchova? Ukazujeme bábatku , kde má uši, tešíme sa, ak ukáže prštekom, kde má oči, nožičku, zúbky...ale naozaj všetci rodičia učia dieťa pomenovať všetky časti tela? Dieťa časom zistí, že o týchto bezmenných častiach sa nerozpráva, možno neskor položí nevinnú otázku odkiaľ sa berú deti, ale nezmyslu o bocianoch dlho veriť nebude. O to viac sa utvrdí v presvedčení, že sú veci, ktoré asi nie sú vhodné k rozhovoru s rodičmi, nechá to plavať a potom si nájde info radšej samé. O kvalite takto získaných informácií silno pochybujem, povinná prednáška v skole pre bujarých pubertiakov je potom už iba fraška. Bol tu vzpomenutý osobný zážitok z detstva, keď sa dievčatko stretlo s nepríjemným zážitkom, dokonca ten clovek obťažovaĺ vieceré male dievčatá, ale ani jedna z nich nedokázala doma povedať mame, čo sa jej stalo. Tam vidím vážny problém- dieťa možno tuší, že sa deje čosi nesprávne, ale mlčí o tom, lebo si nie je isté, či to vobec doma povedať može. (Veď ma chytal tam, kde anineviemakosatovolá a s mamou sa o niektorých veciach nerozprávame) A pritom ten človek mal byť odsúdený za zneužívanie maloletých detí, veď to bol nebezpečný pedofil, zneužíval deti v podstate pravidelne a bol to on, kto mal prospech z nedostatočnej sexuálnej výchovy detí.
Ešte stále ti to pripadá detinské?
 

Komunikácia

rodičov s deťmi je najdôležitejšia pri ich výchove. Tá komunikácia sa týka všetkých otázok, ktoré dieťa zaujíma. Musí prebiehať tak, aby dieťa rodičom dôverovalo a nemalo problém pýtať sa hocičo.
Detinská bola Tvoja reakcia na myslím teda som.
 

nevedela by si

pretože ten problém nie je v tom, či ako dieťa vieš že to nie je OK .... to dieťa väčšinou cíti a vadí mu to ...... problém je, či to napriek tomu dokážeš povedať(obťažujúcemu alebo niekomu inému) ... a to už závisí od iného - to je o: dôverea sebadôvere, o tom či je v rodine legitímne aby dieťa malo výhrady alebo iný názor, ako dobre ho ľudia počúvajú, akú vážnosť prikladajú tomu čo hovorí ... nech je to čokoľvek
 

Prosim ta, zamysli sa nad tym co si

napisala filomene! Ona pise o vlastnom zazitku sex. zneuzivania, zamysla sa nad tym, co by jej v tej situacii bolo byvalo mohlo pomoct a ty jej direktivne pises, ze by sa aj tak nevedela branit?
Ako vies, ze by jej vedomosti o existencii sex. obtazovania a ako sa mu branit nepomohli? Len preto, lebo ty mas nieco proti sex. vychove to neznamena, ze to pre inych nemoze byt prospesne. Nepoznas jej rodinu, nepoznas jej situaciu a ides sa direktivne vyjadrovat, negovat jej pocity a myslienky.
Fakt vykon hodny tejto "diskusie". Mimochodom, okrem ineho je cielom sex. vychovy aj to co si pisala, aby dieta dokazalo sebavedome reagovat na veci o ktorych vie/citi, ze nie su OK.
 

direktívny

znamená prikazujúci - ja nič neprikazujem ... je to môj názor k jej hypotetickej úvahe - sama píše, že "keby ... tak ASI by vedala ako sa brániť"

Tiež vychádzam zo skúsenosti.
Lebo jedna vec je vedieť, že to nie je OK, druhá vec je odvaha a treťou schopnosť odkomunikovať ten odpor. Ale to už je úvaha, ktorá nie je len o Filomene.

Ale OK mohla som napísať, že si myslím, že možno .... rozhodne to nebolo spochybnením jej zlej skúsenosti a pocitu.

Ako si prišla na to, že som proti sexuálnej výchove?

Ja si myslím, že je potrebná. Ja ale jednak nesúhlasím s tou verziou, ktorú u nás predložila Spoločnosť pre plánované rodičovstvo a jednak si myslím, že je v prvom rade na rodičoch , aby mohli rozhodovať o tom, ako by mala vyzerať. Hoci aj v škole - ale rodičia by mali mať možnosť ovplyvňovať ju alebo si vybrať.
 

 

Sexuálna výchova je nezmysel. Podstatné fakty sa deti naučia v rámci prírodovedných predmetov. Čo vôbec chceš na nej učiť... ?

A kým budeš premýšľať nad odpoveďou, pozri sa na Lenku K., aby si pochopila, prečo ten útok na vzdelávanie detí, a čo vôbec má za cieľ tzv sexuálna výchova - narušiť výchovu detí ich rodičmi a vnútiť hodnoty, normy, sociálne roly a vzorce myslenia podľa ideológie lgtbiq...

http://www.glosolalia.sk/news/...
Homofóbia a oveľa rafinovanejšia a často skrytá heteronormativita majú rodovú podstatu, preto akákoľvek rodovo citlivá pedagogika musí nevyhnutne zvažovať aj otázky sexuality a normatívnej heterosexuality...
 

píšem

že je to v prvom rade vec rodičov .... sexuálna výchova v širšom zmysle slova je aj výchova rodičov
 

edit

výchova rodičmi .... teda rodičia vychovávajú dieťa aj v tejto oblasti ...

Aj keď už výraz sexuálna výchova je divný, lebo redukuje vzťahy (partnerské) na sex.
 

 

to je co za hnoj, ani som to nedocitala....
ak niekto zacne rozpravat o povinnych kvotach pre homosexualnych ucitelov, ci o Tom, ze ucitelia by mali verejne prezentovat svoju sexualnu orientaciu nema co hladat v niormalnej spolocnsoti. toto patri na psychiatriu.
 

pripajam sa

hnojom sa to stalo, lebo sa tymito slabomyselnostami zacala intenzivne "hnojit" spolocnost, dokonca deti...inak by som to popisal len starym dobrym porekadlom: ked sa koza nudi, ide sa smykat na rybnik...:)

mna dostali Male Lesbians, citujem:
"Vo svojej štúdii Male Lesbians and the Potmodernist Body sa Jacqueline N. Zita zaoberá otázkou existencie male lesbians, t. j. fyziologických mužov, ktorí o sebe tvrdia, že sú lesby. Toto jej skúmanie je jednak skúmaním šírky chápania lesbickosti, ale aj adresovaním závažných otázok voči queer teórii. „Male lesbian“ identity sú par excellence „queerske“ identity. V komunitách fyziologických žien, ktoré majú emocionálny a genitálny vzťah s inou fyziologickou ženou a identifikujú sa ako lesby, sú tieto „lesby muži“ prijímané/í viac než s rozpakmi a nedôverou, takmer ako nežiadaná infiltrácia, neautentická kategória. Takáto identita, ktorá spadá do viacerých súčasných definícií queer a je butlerovským stelesnením reinterpretácie vzťahu rodu a pohlavia, je vnímaná ako heterosexuálna a falošne lesbická. A hoci podľa Zity nie je možné myslieť si, že telo je nejakým pasívnym základom, ktorý na seba nechá pôsobiť gravitáciu, takúto identitu nie je možné bez výhrad označiť ako lesbickú, chýba jej plnosť lesbickej skúsenosti."

Viac tu: http://www.glosolalia.sk/news/... :))
 

 

ospravedlnujem sa za vyraz - je to na vracanie.
zamyslam sa nad tym, kam az sa tato spolocnost dostala, ked taketo nieco povazuje za ´´odborne texty´´. za cias nasich rodicov by to bolo na psychiatriu, dnes naopak kazdy psychopat prezentuje svoje halucinacie ako vedu.
dakujem, neprosim....
 

 

a co je horsie - namiesto pomoci a licby ludom opisovanych v texte ponukaju utvrdenie v ich ´´normalnosti´´.
 

a nech to zobierieme akokoľvek

je sexuálna výchova aj prevencia pred zneužitím najviac na rodičoch a to kvôli tomu, čo som písala inde .... sebadôveru a dôveru dieťaťa, otvorenosť a podobne - to majú v rukách hlavne rodičia.

Ty by si mohla vedieť, že veci, ktoré sú intímne - na to treba iné prostredie ako 30 detí a zneurotizovaná učiteľka (pretože ju donúdili učiť to v čom sa dobre necíti .... lebo tak to u nás chodí - učí ten, komu chýbajú hodiny)
 

presne tak:

"sebadôveru a dôveru dieťaťa, otvorenosť a podobne - to majú v rukách hlavne rodičia", treba tesat do kamena...inak toto ucelove zamienanie prevencie pred zneuzitim so sex.vychovou je dalsou signifikantnou ukazkou manipulacnych schopnosti LGBTIATDATD lobby...je smutne, ze sa na tieto ucely nechava zneuzivat stat, unia ci dokonca vedecke institucie, v kazdom pripade sa stretavam s coraz vacsim odporom k neustalemu pertraktovaniu tychto v normalnej spolocnosti celkom okrajovych tem uz aj u mladych ludi, maju toho skratka dost...rozpravat sa s detmi o sexe chcu uz dneska tusim vsetci, asi im ako rodicia pritom zavadziame...:)
 

ocko

riskujem, že ma niekto obviní z paranoje alebo konšpiračných úvah .... ale aby to nebolo naopak:
Nie, že štát a únia sa nechávajú zneužívať ... ale niekto komu záleží na koncentrácii moci a jej centralizácii v rukách únie ... zneužíva LGBT ľudí.
 

<< < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 > >>

Najčítanejšie


 1. Maroš Chmúrny: Vydierač a nové sako pre Pellegriniho 3 959
 2. Karol Labaš: S čím sa Richard Raši verejne nechváli 3 746
 3. Elena Antalová: Marečku, už mi pero nepodáte... 2 091
 4. Simona Kyselicová: Ako som začala predávat' medovníky v zahraničí || Život v Nórsku 1 940
 5. Martin Ondráš: Druhé smutné prvenstvo. Minister sa ľudom vyhráža súdom. 1 925
 6. Miroslav Lukáč: Fico riadil SMER ako hadiu farmu. Iba nerozoznal hada od hadice. Jedovatých od škrtičov. 1 430
 7. Karolína Olšavská: Dve sestry alebo Kam môže dospieť zlo zasiate rodičmi 1 302
 8. Jozef Drahovský: Spoločnosť Orange zrušila lokalizačnú službu pre verejnosť 1 296
 9. Adrián Vološin: Lockdown funguje, plošný nezmysel bol zbytočný. 985
 10. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 869

Rebríčky článkov


 1. Emma Chládecká: Evanjelium v skratke
 2. Marta Medzihradská: Banskobystrický kultúrny bod zlomu
 3. Andrej Hossa: Ako ušetriť pri výbere podlahy?
 4. Martin Konečný: Zlozvyky, zvyky a rutina (I.)
 5. Ivan Čarnogurský: STARÉ SLOVENSKO A NOVÝ PREZIDENT USA
 6. Andrej Hossa: Ako vylepšiť interiér vášho automobilu?
 7. Miriam Studeničová: Znepokojujúce výskumy Benjamina Lieberta
 8. Štefan Vidlár: Halušky v mléčáku
 9. Peter Biščo: Hlas sa stále vyhráža ráznymi krokmi.
 10. Marian Vojtko: Nedeľné ráno...


Už ste čítali?