Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Unavený z nacistov odchádzam na Moravu... (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Pravda Vás vyslobodí
Jozef... prosím ťa nerob zo seba falošného mučeníka... a napíš pravý dôvod, prečo si odišiel z Rakús... (pripomeniem ti rok 2014 na jeseň... hm?)
marco69h
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > >>

Napísal som pravý dôvod,

odišiel som v júli 2016...
 

Pravda Vás vyslobodí

Jozef... ešte raz... to čo si napísal vo svojom blogu je len následok... bol by som rád, keby si tento svoj príspevok stiahol a NEROBIL ZO SEBA FALOŠNÉHO MUČENÍKA ! Pravda je niekde inde!
 

 

úplne súhlasím s marco69h, pán farár je farizej, robí zo seba falošného mučeníka, pravda je inde, klamal rodičom tých detí, klame teraz v článku, teraz je každý spokojný, dobrý kňaz-dobrí veriaci, zlý kňaz-zlí veriaci
 

Rodičom ktorých detí

som klamal? Aj biskup mi povedal, že som neurobil dobre, ak som dovolil rodičom deliť prijímanie. Už som nemal síl odporovať, sústredil som sa na to, aby som tým deťom, ktorým prijímanie nepokazili ich vlastní rodičia, urobil čo najpokojnejším... Nikomu neprajem, aby ich deti mali také spomienky na prvé sv. prijímanie ako mali v ten rok deti z Rakús...
 

 

pravda?!, pán farár, vo Vašom článku, je len v tom, že Vás nikto nepodržal, keď ste zvolali "radu starších". Deti mali 1.sv. prijímanie krásne, vďaka pánu kaplánovi Belkovi. Všetko skončilo sv.prijímaním a nikto do Vás nevyrýval, ako píšete. Vy ste všade presadzovali Váš názor, či pri obecných voľbách, či všade inde. Prečo chodili rómske deti do kostola? Lebo ste im platili, kupovali ste si ich, sladkosťami, ponožkami... Veď to spomenul aj ten Róm v Portréte na TA3, dával nám rohlíky... Vďaka Pánu Bohu, všetko sa vrátilo do starých koľají, máme dobrých duchovných, sú tu pre NÁS, nikomu nevnucujú ich názor, do kostola chodia ľudia, ktorí chcú a nečakajú, že za to niečo dostanú. Prečo šírite zase len zlo, napríklad takýmto klamlivým článkom? Opisujete Vašu pravdu, ktorá nieje pravdou!
 

Prčo ste si dali také zvláštne meno,

že osadníčka, ak tých z osady veľmi nemusíte? Štipendiá nedostávali len Rómovia v dedine, ale aj iné deti z chudobných rodín z Rakús. Nie za to, že chodili do kostola, ale za výsledky v škole. Pokojne reagujte aj naďalej. Vaše reakcie hovoria viac o Vás ako o mne...
 

osadníčka

"Prečo ma menuješ dobrým? Nikto nie je dobrý, jedine Boh! Úprimne závidím spoločenstvu, ktoré dosiahlo cieľ svojej cesty už v tomto živote. Dnes je nedeľa žien, ktoré prišli pomazať voňavkami a vonnými olejmi telo Ježiša. Sme mŕtvoly, ktoré treba pomazať, aby nám kresťanstvo "voňalo", alebo živými nasledovníkmi živého Ježiša, ktorý vstal z mŕtvych? Kňaz ma byť živým nasledovníkom Ježiša alebo len voňavá mŕtvolka? Lebo on prišiel k nám a my tak žijeme, nech sa prispôsobí.
 

Tak napíš, kde je podľa

teba pravda...
 
Hodnoť

Iné cirkvi.

Poprosil by som vás, aby ste sa tiež nesprávali neslušne a neoznačovali iné cirkvi ako cirkvičky a sekty. Žijeme v krajine kde, vďaka Bohu, existuje sloboda vierovyznania. Mali by ste byť vďačný, napriek exkluzívnej teológii katolicizmu, ak sa sociálnej práci venujú aj iní kresťania, ktorí si niekedy hradia všetky náklady so svojou činnosťou sami, bez pomoci štátneho rozpočtu SR.
 

Neprekáža mi, keď sa

Cirkvi venujú ohlasovaniu evanjelia. Cirkvičky a sekty sú tie, ktoré majú svoje ohlasovanie založené na šírení nenávisti voči Cirkvám a na ryžovaní zo šírenia tejto nenávisti a neznášanlivosti. Viem o čom píšem..
 
Hodnoť

som už starší človek

a zažil som toho naozaj dosť. Vaše blogy p. Červeň sledujem od samého začiatku a keď ste sa odmlčali, chýbali mi. Mal som možnosť pôsobiť v univerzitnom prostredí a veľakrát sme sa o vás so študentmi rozprávali. Nevedel som o dôvode odmlčania. Teraz ste všeličo vysvetlil a verím, že sa Vám bude dariť lepšie v nasledujúcom pôsobisku. Tých mudrákov, čo Vám vytýkajú všetko možné, ale v živote nič pre ostatných neurobili, si nevšímajte. Teraz je taká doba, všetci sú múdri, - majú smarty do ktorých čumia od rána do večera , vedia o všetkom lepšie ako vy, takže im nevyhoviete. Hlavne , že ich to nič nestojí. Žijú podľa svojich prikázaní, o tých desiatich vedia veľmi málo, až sa nakoniec sami navzájom poondejú. Vďaka za Vašu obetavosť a šírenie osvety tam kde chýba. A vráťte sa niekedy na blogy. Váš priaznivec.
 

Na blogoch je najťažšie

zo všetkého zvládnuť nenávisť zo strany niektorých "diskutérov". Keďže som jej dosť zažíval v reálnom živote, už som nemal síl na ďalšie dávky nenávisti. Je možné, že sa k písaniu blogov ešte vrátim, aj keď po Facebooku, kde môžete nenávistníkov eliminovať, stratili blogy na svojej sile...
 
Hodnoť

 

Neviem sa zbaviť pocitu, že je tu niečo nedopovedané.

Takže rodičia bielych detí z neznámeho dôvodu, ktorý tu pán farár nespomína zrazu nechceli aby ich deti šli na prijímanie s cigánskymi. Hoci na prípravu celý čas chodili spolu. A teraz z ničoho nič,len tak aby reč nestála, že nie.
A hop! Sú z nich nacisti.
 

Jeden z rodičov tých detí

dôvod povedal takto. Oni nás vyhnali zo školy, my ich vyženieme z kostola...
 

 

Je úplne normálne, že keď tento blog prečíta čo i len priemerne inteligentný človek, musí mať pocit, že tu niečo nesedí. Pán Červeň totiž nepíše pravdu, píše len o svojich pocitoch z toho, čo zažil. Smutné je, že práve z toho, čo zažil, tak dá do blogu len to, čo sa mu páči a čo považuje za správne a vhodné zverejnenia. Bežnému čitateľovi, ktorý sa nudí a len tak číta kadejaké blogy, tak mu to stačí. Lebo zabil pár minút zo svojho voľného času. No akonáhle to prečíta človek, ktorý aj premýšľa o tom, čo číta, alebo nedajbože pozná pozadie daného blogu, jednoducho musí cítiť, že v tom blogu niečo chýba. Ja nie som ten, kto bude veci uvádzať na pravú mieru, ale budem ten, kto poukáže na to, že p. Červeň klame. A je už len na ňom, ako sa s tým vysporiada. Ja osobne si myslím, že to bude len urážkami a nadávkami do nacistov a podobne. Lebo pravdu zo seba dostať nedokáže. To by potom vyzeral ako blbec. On to dobre vie, takže zvrhne sa to tu na búrlivú diskusiu o ničom.
 

Nepotrebujem nikomu

do nikoho nadávať. Výraz nacista neberiem ako nadávku, ale ako označenie niekoho, kto je schopný nenávidieť iných len preto, že sú z iného národa a že sú iní. To, kým ste, na to príde každý trochu súdnejší človek pri prečítaní Vašej reakcie. Je mi Vás ľúto, no viac Vašich detí...
 

Vy sa nezmeníte.

Mne je ľúto tých ľudí, ku ktorým sa práve chystáte. Ešte nikdy a nikde po Vás nezostalo nič dobré! Boh ochraňuj Moravu....
 

Teraz fakt neviem, či som takí dobrý

herec, alebo či sú takí naivní tí, ktorí si myslia, že predsa po mne niečo dobré zostalo... :-D
A zhodneme sa v tom, že Boh má ochraňovať Moravu a nebolo by od veci, keby pribral aj susedné Slovensko pod ochranu... :-D
 

 

Pravda je, že píšeš o Červeňovi ako o klamárovi, ale nechceš povedať v čom klame. To je fakt úžasné. Výsledkom tvojho ,,viem, ale povedz ty" je, že kto kto nie je z Rakús nevie o čom sa bavíte.
Keďže sa ani jeden z vás sa nevie vykoktať, radšej ste si túto pseudotajomnú záležitosť mohli nechať pre seba a nezamorovať tu net klamármi a nacistami. To platí pre oboch rovnako.
 

No dobre.

Ja nemám problém napísať v čom konkrétne klame. Ale kto bude ten sudca, aby rozhodol či má pravdu p. Červeň alebo ja? On si bude obhajovať svoju pravdu a ja zase svoju. Ideálne by bolo, keby sem začalo prispievať viac obyvateľov obce a vtedy by sa ukázalo, za koho názor by sa postavili. Lebo nezainteresovaným čitateľom je ťažko prezentovať niečo, o čom nič netušia. Preto teraz slepo veria tomu, čo napísal p. Červeň. Niektorých možno ani nezaujíma či sa to zakladá na pravde, lebo sú len jednoducho jeho fanúšikovia na internete.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > >>

Najčítanejšie


 1. David Toth: Nekompetentná Firma OĽaNO 3 996
 2. Martin Greguš: Poslanec Blaha vs ETIKA. Viete aké predmety Ľ. Blaha učil na Akadémii policajného zboru? 3 067
 3. Martin Ondráš: Africký mor všade kde sa pozrieš a zodpovedný mlčí 2 489
 4. Peter Gregor: Čierno biela sloboda - Zanzibar. 919
 5. Tomáš Vodvářka: Židovský humor XXXII 795
 6. Miroslav Ferkl: Pumpa nie je žiadna žumpa! 750
 7. Martin Greguš: Matovičov status o obyčajných ľuďoch a dôchodcoch. Je to správna "interpretácia" situácie? 729
 8. Simona Kyselicová: Ako som začala predávat' medovníky v zahraničí || Život v Nórsku 458
 9. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 418
 10. Martin Ondráš: Prvý minister novej vlády o ktorého sa zaujíma generálna prokuratúra 380

Rebríčky článkov


 1. Martin Krištoff: Problémy dodávok vakcín korigujú akcie farmafiriem
 2. Olívia Lacenová: Kuriérske spoločnosti sa zviezli na silnejúcich online nákupoch
 3. Stanislav Jurčišin: Kapitalistický úžernícky režim v plnom rozkvete. Quo vadis?
 4. Michal Ičo: Tibor Ičo- Stromy
 5. Stanislav Martinčko: Čo všetko hodinku meral Pellegrinimu krajčírsky majster???
 6. Jozo Peric: Chorváti chcú aj napriek pandémii euro. Chorvátsko ho prijme v roku 2023
 7. Vladimír Bohm: Zrušenie Trampových profilov urýchľuje koniec sociálnych sietí
 8. Dušan Seberíni: Nehádžte perly pod svine. Príhovor ministrovi zdravotníctva
 9. Erik Koncz: Kam ísť, keď sa bude dať 01: Pustý kostol
 10. Peter Biščo: Zlé jazyky hovoria, že ...


Už ste čítali?