Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Unavený z nacistov odchádzam na Moravu... (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Nepotrebujem nikomu
do nikoho nadávať. Výraz nacista neberiem ako nadávku, ale ako označenie niekoho, kto je schopný nenávidieť iných len preto, že sú z iného národa a že sú iní. To, kým ste, na to príde každý trochu súdnejší človek pri prečítaní Vašej reakcie. Je mi Vás ľúto, no viac Vašich detí...
Jozef Červeň
Pravda je, že píšeš o Červeňovi ako o klamárovi, ale nechceš povedať v čom klame. To je fakt úžasné. Výsledkom tvojho ,,viem, ale povedz ty" je, že kto kto nie je z Rakús nevie o čom sa bavíte. Keďže sa ani jeden z vás sa nevie vykoktať, radšej ste si túto pseudotajomnú záležitosť mohli nechať pre seba a nezamorovať tu net klamármi a nacistami. To platí pre oboch rovnako.
bialbog
No dobre.
Ja nemám problém napísať v čom konkrétne klame. Ale kto bude ten sudca, aby rozhodol či má pravdu p. Červeň alebo ja? On si bude obhajovať svoju pravdu a ja zase svoju. Ideálne by bolo, keby sem začalo prispievať viac obyvateľov obce a vtedy by sa ukázalo, za koho názor by sa postavili. Lebo nezainteresovaným čitateľom je ťažko prezentovať niečo, o čom nič netušia. Preto teraz slepo veria tomu, čo napísal p. Červeň. Niektorých možno ani nezaujíma či sa to zakladá na pravde, lebo sú len jednoducho jeho fanúšikovia na internete.
Seehawk
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > >>

Tu na blogu

mám viac odporcov ako fanúšikov. Napíšte čokoľvek, zhltnú Vám to nielen s háčikom, ale aj s navijakom... :-D
 

Vážne?

A zamyslel ste sa niekedy nad tým prečo máte viac odporcov ako fanúšikov?
 

 

áno, to by bolo najlepšie keby sem prispelo viac obyvateľov obce.Lenže aj potom môže jeden z vás tvrdiť niečo ,,reprezentatívnej vzorke" a o tom, že klamári kričia najviac kým slušná väčšina (to je vždy tá jeho)je ticho. Takže tu na tejto diskusii nikdy nevznikne niečo čo by sa podobalo na nejaké referendum, pretože sem prispeje len pár ľudí znalých problematiky či už budú na tej alebo onej strane. Ale aj keď sem neprispeje nikto iný aspoň nebudeš anonymný pán z netu, ktorý rozpráva o klamároch a krivdách, ale žiadne klamstvo nenapíše.
Jozef Červeň napísal aspoň to čo napísal, ty si nenapísal nič. Také sú zatiaľ fakty.
Za seba ťa môžem ubezpečiť že už mám dosť rokov aby som si urobil názor či už tvoje tvrdenia Červeň poprie alebo bude ticho. Lenže názor sa ťažko robí keď jeden údajne nehovorí celú pravdu a druhý ani to.
Osobne si myslím, že autor blogu hovorí o bodoch A(príprava), C (rozbroje, hádky, ,,nacisti"), D (jeho odchod) kým bod B (ako a prečo sa zo spoločnej prípravy stali hádky) mu nejako chýba.
Niečo naznačil v reakcii na môj prvý príspevok s tým citátom o vyhnaní zo školy ,ale má to s tým súvis? Nemá? Je to vôbec pravda? Aký bol jeho/tvoj postoj k tejto veci a k ďalším veciam? Ako a či vôbec prispel k tým hádkam a k svojmu odchodu on?
Zjavne sám nevie čosi ,,prehrýzť" keď o ľuďoch, ktorí nechcú dať na prijímanie svoje deti s cigánskymi píše ako o ,,nacistoch" čo už zaváňa aj zákonom.
Takže buď napíšeš svoj pohľad na vec alebo inak si sa nemusel/a obťažovať. Nemá to potom zmysel, kúpiť si kvôli tomuto piano , napísať x príspevkov a pritom nič nepovedať.
3/3
 

bialbog

Ja som tu napísal konkrétne v čom klamal, je len potrebné pozorne čítať :-)
 

 

Seehawk, buď povedz pozadie alebo sa odtiaľto prac. A nezahlcuj tu zbytočne diskusiu.

Jediné čo tu píšeš je, že vieš niečo čo nechceš povedať.
Pre mňa je to to isté ako keď povieš, že nevieš nič.

Naozaj, iba otravujes nekonečným počtom zbytočných a prázdnych príspevkov.
 

 

zdravim vas vsetkych!

to o com tu p. farar pise je obycajny rasizmus, nic viac. odporucam nastudovat slovnik cudzich slov! p. farar to ma zrejme trosku pomylene a je zahladeny do seba. vyroky ako, ze boh ochranuje moravu a nebolo by odveci, keby aj slovensko...?! dalej p. farar pise, ze za nazor slobodneho obcana, ktory je iny ako jeho, treba dotycneho lutovat?! to nemyslite vazne? polutovat mozte dieta z rozmlatenym kolenom... ako moze zastupca boha na zemi urazat inych? ak sa nemylim, tak farar veli farnosti a on rozhoduje o jej chode, administrative, ORGANIZOVANI nabozenskych udalosti... ako moze clen vasho spolocenstva odmietnut zucastnovat sa omse, birmovky, prijimania... z dovodu, rasovych alebo inych predsudkov?! vy krestania (z Rakus) a vasa cirkev platena z dani vsetkych danovych poplatnikov, zabudate hlavne na to, co hlasa vasa viera, co mate konat, aky zivot zit! MAL BY SOM VAM PRIPOMENUT, ZE PRED VASIM BOHOM STE SI VSETCI ROVNI! priklad: idem na urad, do nemocnice, atd tam ti cigan vedla tvojho decka nevadi? tiez otravujes zodpovednych, ze TY KRESTAN Z RAKUS si neprajes stat vedla cigana?! SOTVA! p. farar oboznamuje a usmernuje svoje ovecky, pripravuje KAZNE. takze: urcim den prveho prijimania a hotovo! ak niektora z oviec z farnosti s tym nesuhlasi, nemusi sa zucastnit, moze najst inu BIELU farnost, popripadne pouvazovat nad zrusenim clenstva v organizacii... TOTO JE PRESNE VAS OBRAZ KRESTANIA Z RAKUS. AKU AUTORITU MAJU V TEBA A CIRKEV TVOJI FARNICI? hambim sa za tento narod, hambim sa za vas krestania! co ta viedlo k tomu stat sa fararom? precital som vsetky tvoje prispevky. ani jedna nieje hodna farara. ziadny nadhlad, ziadna nestrannost, nebodaj ziadne poukazanie na to, ze KRESTANIA SA TAKTO SPRAVAT NEMAJU! PS: p. farar nieje ti trapne, ze utekas pred malichernostami, ubohymi recami ubohych ludi, z miesta ktore si mal zveladit pred bohom a pred sebou (samozrejme duchovne). AKO SI MOZES DOVOLIT OZNACOVAT OBCANOV TEJTO REPUBLIKY NACISTAMI! mas velmi velke ego, pokryveny charakter. ze prejdes par kilometrov, vymenis ludi vo svojom okoli a este pourazas nas slusnych ludi cudzimi slovami, ktorym ani neroumies, staci na to aby ti bolo lepsie na dusi? PRE INFO: Obec Rakúsy v kežmarskom okrese má 2 671 obyvateľov, pričom 2 104 je odhadom rómskeho pôvodu. To značí, že tvoria 79 % obyvateľov obce, pričom pri sčítaní v roku 1980 tvorili 57 % obyvateľov obce (Sčítanie 1980) (Vaňo, B., 2001) (Mušinka, A. a kol, 2014). nemali by teda skor mat cigosi svoj kostol a vy biely tam byt len ako mensina?
 

Pán nestranny

Ked uz vieš používať Google tak si tam nájdi aj informáciu, ktorá hovorí o zložení obyvateľov v samotnej obci a nepriraduj automaticky časť osada k samostatnej obci. V nej su totiž cigani v menšine a preto odpoved na tvoju otázku je NIE nemal by to byt cigánsky kostol kde budu bieli menšinou...
 

 

Pan Cerven! Prestudujte si,prosim,historiu katolickej cirkvy! Ako farar ste poslednym clovekom na svete,kto ma moralne pravo oznacovat druheho cloveka ako nacistu alebo fasistu.Ak nie ste schopny zniest kritiku,tak sa vo volnom case venujte niecomu inemu,nez pisaniu blogov.Samolubost a arogancia nie su vhodnymi vlastnostami pre knaza.Nalepkovanie ludi ponechajte politikom.
 
Hodnoť

Ťažko sa mi píše,

lebo príbeh, ktorý mi porozprával kňaz, ako svoju skúsenosť, som nedokázala spracovať ani po dlhšom období. Kňaz bol požiadaný zastúpiť kňaza zo susednej obce, vykonať pohrebné obrady malého dievčatka. Bolo to v zimnom období, kňaz prišiel do domu smútku, kde mu správca vysvetlil, že obrad bude pred domom smútku, pretože u nich tak pochovávajú všetkých obyvateľov osady. Nikto z pozostalých neprotestuje. Spomenula som si na tento príbeh, lebo som čítala správu, že v osade sa utopil dvojročný chlapček. Deti nemôžu zato, že sa narodili nezodpovedným rodičom. Neviem ako to spracuje kňaz, ktorý ohlasuje lásku a milosrdenstvo všetkým obyvateľom obce rovnako. Nesúdim ani nevyjadrujem svoj názor, je to rozhodnutie občanov obce. Ja otcovi Jozefovi rozumiem, bola som chvíľku v DeD, odvtedy si nedovolím súdiť ani nenávidieť. Ale videla som nespokojnosť veriacich, keď prišla väčšia skupina Rómov do chrámu, najmä tých, ktorí majú zásluhu na tom, aby chrám stál. Ale chrámy sa stavajú aj pre tých, ktorí prídu po nás a určite budú iní ako si stavitelia predstavovali.
 

Človek nechodí len do stavby

ale do spoločenstva ľudí. Nebude nebo pre bielych a pre ostatných. Bude len nebo pre milosrdných a ľutujúcich. Pre ostatných bude iné miesto. Stačí si spomenúť na podobenstvo o boháčovi a Lazárovi. Boháč neurobil nič zlé vo svojom živote, len bol horší k Lazárovi ako jeho vlastné psy. Človek bez ľudskosti sa do neba nemá ako dostať...
 

 

Prečo? Prečo toto? že do tváre rómovi povedia, že ho nezamestnajú, lebo je čierny, že neprenajmú priestory rómskemu kaderníkovi, lebo suseda z textilu nechce byť vedľa cigáňa (šikovného s klientelou)... to ma nahnevá, ale bojujeme ďalej. Čo však píšete vy, to už smeruje do ťažkej dusivej depresie... strašne to je smutné.
 
Hodnoť

Re:

ahoj Jozef, píšeš o náckoch ako ľuďoch vyvyšujúcich sa nad iných, nenávidiacich iných a pod. Faktom ale je, že celá táto spoločnosť je kompletne prehnitá. Spomeň si na televíznu diskusiu, kde topoľčanec sa vyvyšoval nad moderátora, spomeň na reči, kedy topoľčanec šíril nenávisť voči imigrantom, pozri sa ako dlho trvalo vyšetrovanie útoku náckov v Nitre pred barom a pod. Ak v čele krajiny stojí ľudský odpad, ktorý sa vyjadruje a správa ako vypatlaný pako, ak útoky a agresivita náckov nie sú trestané a nenávisť je to čo prostoduchých hlupákov spája a dáva im silu, je koniec s normálnou budúcnosťou. A my vieme kam tom smeruje, a že budú iba porazení. Toto je o kultúrnosti krajiny a tohoto národa. Už ti asi došlo, že je to tu celé na zvracanie. A taký zmätok nemusí mať svastiku tetovanú na krku, taký zmätok kľudne môže byť docentom práv a mať vo vrecku legitku s kosákom a kladivom. Všetko jedna lúza... Tak sa na tej Morave drž, prajem všetko dobré. A drž palce, aby tá pliaga išla postupne do útlmu, a negniavila krajinu zhora i zdola tak ako teraz.
 

Ahoj, za rast nacizmu

na Slovensku, o tom som presvedčený, môže hlavne Ficova vláda. Aj te predošlé samozrejme, no nie ako Tá Ficova, lebo oni vládli sami a nemajú sa na koho vyhovárať, že niekto neurobil to, čo mali urobiť oni. Im súčasný stav vyhovuje a Rómovia sú pre nich len lacní voliči, ktorí ich dostanú k takým percentám, aby mohli beztrestne kradnúť zo spoločnej kasy. Dúfam, že keď sa po niekoľkých rkoch na Slovensko vrátim, že už z toho bude iba trpká skúsenosť z toho, že takto sa to nerobí...
 

Re:

...nielen za rast nacizmu.... zažil si socializmus a vieš v čom bol zhubný. To ticho sa plaziace zlo sa stávalo pomaly bežnou normou a ľudia sa zvykali na čoraz väčšiu špinu. I teraz - fico a jeho banda sú ako také plazivé metastázy, ktoré korupciu, tunelovanie, špinavosti a tichú podporu extrémizmu inštitucionalizujú, aby tá prostoduchá stoka ktorá ich volí si na toto zvykla. Na druhej strane sa nemožno diviť, odchovanec klementových spisov sotva môže mať normálne hodnoty. Žiaľ, ani po x rokoch sa ale toto nezlepší. Vždy tu bude tých skalných 55% schopných voliť svojho mesiáša, či to bude vrah z elektry, topoľčiansky grobian alebo výložky cmúľajúci retard. Až keď dve tri generácie vykapú a mladí ľudia čuchnú k normálnej civilizácii a vrátia sa späť, až potom možno bude zmena.
 

Asi chceme aby veci išli rýchlejšie

ako dokážu ísť. Keď Boh to s vyvoleným národom nezvládol rýchlejšie ako za 40 rokov - a to boli na púšti bez vonkajších vplyvov a tých najväčších rebelov spomedzi nich dal pobiť mečom či hadmi, asi ani nám sa nepodarí normalizovať "normalizáciu" skôr ako za 40 rokov... :-D
 
Hodnoť

Obyčajný klamár

Pán Červeň, aj keď diskutujúci si tu tykajú, ja Vám tykať nebudem, pretože si zvyknem tykať len s dobrými kamarátmi a Vy medzi nich určite nepatríte. Nie preto, žeby sme sa nepoznali, práve naopak. Poznám Vás veľmi dobre priamo pôsobenia v Rakúsoch a preto musím na tento Vás blog zareagovať. Aby ľudia, ktorí to čítajú, poznali aj pohľad obyvateľov Rakús na skutočnosť, ktorú ste opísal ako nacizmus. Nikto v obci žiadnych nacistov nikdy nestretol, nikto na nikoho neukazuje prstom, že ten alebo henten je nacista. To len Vy tu vidíte nacistov. Je zvláštne, že odkedy ste odišiel, tak je v obci neskutočný pokoj a kľud. Ĺudia, ktorí kvôli Vám prestali chodiť do kostola, tak si tam znovu našli cestu. Žeby sa tí ľudia zmenili? Nie, zmenil sa len farár v obci. Pred Vaším príchodom tu bol kľud a po Vašom odchode tiež. To je náhoda, však? Takže nehrajte sa na urazeného, prestante vyplakávať a robiť zo seba chudáčika, ktorého ľudia unavili lebo ho nepočúvali. Klamete o tom, prečo ste vlastne z Rakús odišiel, klamete o celom priebehu sv. prijímania v Rakúsoch, klamete o toľkých veciach, že je zbytočné tu všetko rozpisovať... Ľudia, ktorí Vás poznajú len z internetových diskusií a rôznych blogov, tak sú z Vás možno nadšení a budú sa Vás tu zastávať, no keď tie Vaše žvásty číta ktokoľvek z obce Rakúsy, tak sa každému musí dvíhať žalúdok. Ja osobne som o Vás tiež veľmi dlho nepočul a vôbec mi Vaša osoba nechýbala. No nejak sa mi do uší dostalo, že TA3 o Vás natočila dokument a hneď na druhý deň som sa dostal k tomuto Vášmu blogu. Aj jedno aj druhé som si pozrel a znovu sa mi vrátili spomienky na povýšeneckého, drzého, nepríjemného človeka, ktorý má potrebu vychovávať ľudí podľa seba. A každý ten, kto ma iný názor ako Vy, tak je nacista. Je mi z Vás zle a určite tu nebudem reagovať na každý Váš príspevok, len chcem, aby ľudia, ktorí to možno prečítajú, vedeli, že pravda je niekde inde. To nie Vy ste chcel z Rakús odísť, ale ľudia si želali, aby ste odišiel. Veľa ľudí sa na Vás sťažovalo a Vy ste len nechcel vyzerať ako ten, kto pokorne uzná, žeby bolo vhodné predsa len odísť, tak ste zase "hrdinsky" prezentoval svoj odchod ako odchod na vlastnú žiadosť. Nehľadajte chybu v ľudoch, v prvom rade ju hľadajte u seba. Ľudia nemôžu za Vašu zlú povahu. Ale zbytočne Vám tu budem niečo "kázať", veď v tom ste expert Vy sám :-)
 

Je zaujímavé, že píšete o pohľade

obyvateľov z Rakús a pasujete sa takto za ich hovorcu. Vysvetlite tu ľuďom o čom klamem a netvrďte že ktokoľvek z Rakús má taký istý názor, aký máte Vy. Som rád, že ste tu napísal svoju reakciu, lebo hovorí viac o Vás ako o mne. Predpokladám, že ste jeden z tých "veľa" ľudí, ktorí o mne vypisovali biskupovi listy tak, ako to máte vo zvyku. Vedel som o tých listoch a aj napriek týmto listom, napriek dôkladnej vizitácii, ktorú biskup nedávno urobil vo farnosti Rakúsy počas môjho pôsobenia, ma prehováral, aby som ešte ostal. Nemal som na to silu. Práve kvôli takým "harakterom" aký ste tu tak pekne prezentoval...
 

Jasné...

Takže ak nie za všetkých, tak určite za väčšinu obyvateľov Rakús sa Vám chcem poďakovať za to, že ste odišiel. Bolo to to najlepšie, čo ste mohol pre týchto "nacistov" urobiť.
 

Väčšina je koľko?

Ja len, že či používame tú istú matematiku... :-)
 

Pokojne si vezmite aj kalkulačku.

Väčšina je toľko, koľko je podľa Vás v Rakúsoch nacistov.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > >>

Najčítanejšie


 1. David Toth: Nekompetentná Firma OĽaNO 3 627
 2. Martin Ondráš: Africký mor všade kde sa pozrieš a zodpovedný mlčí 2 172
 3. Martin Greguš: Poslanec Blaha vs ETIKA. Viete aké predmety Ľ. Blaha učil na Akadémii policajného zboru? 2 140
 4. Tomáš Vodvářka: Židovský humor XXXII 784
 5. Miroslav Ferkl: Pumpa nie je žiadna žumpa! 696
 6. Peter Gregor: Čierno biela sloboda - Zanzibar. 601
 7. Martin Greguš: Matovičov status o obyčajných ľuďoch a dôchodcoch. Je to správna "interpretácia" situácie? 503
 8. Simona Kyselicová: Ako som začala predávat' medovníky v zahraničí || Život v Nórsku 304
 9. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 273
 10. Martin Ondráš: Prvý minister novej vlády o ktorého sa zaujíma generálna prokuratúra 255

Rebríčky článkov


 1. Martin Krištoff: Problémy dodávok vakcín korigujú akcie farmafiriem
 2. Olívia Lacenová: Kuriérske spoločnosti sa zviezli na silnejúcich online nákupoch
 3. Stanislav Jurčišin: Kapitalistický úžernícky režim v plnom rozkvete. Quo vadis?
 4. Michal Ičo: Tibor Ičo- Stromy
 5. Stanislav Martinčko: Čo všetko hodinku meral Pellegrinimu krajčírsky majster???
 6. Jozo Peric: Chorváti chcú aj napriek pandémii euro. Chorvátsko ho prijme v roku 2023
 7. Vladimír Bohm: Zrušenie Trampových profilov urýchľuje koniec sociálnych sietí
 8. Dušan Seberíni: Nehádžte perly pod svine. Príhovor ministrovi zdravotníctva
 9. Erik Koncz: Kam ísť, keď sa bude dať 01: Pustý kostol
 10. Peter Biščo: Zlé jazyky hovoria, že ...


Už ste čítali?